Boks: Jonak vs Bunema w katowickim Spodku

Jonak19092011 bar

fot: Bartłomiej Szopa

Zapowiada się ostra walka...czyli taka jakie bardzo lubię - stwierdził Damian Jonak (W środku. Obok siedzą: po lewej Piotr Werner, po prawej współtrener Jonaka Marek Okroskowicz)

fot: Bartłomiej Szopa

15 października w katowickim Spodku podczas gali bokserskiej w walce wieczoru Damian Jonak skrzyżuje rękawice z pochodzącym z Kongo Alexem Bunemą. Nazwisko rywala polskiego pięściarza ujawniono w poniedziałek 19 września podczas konferencji prasowej.

Odbyła się ona w siedzibie zarządu regionu śląsko-dąbrowskiego NSZZ Solidarność. Miejsce nieprzypadkowe, gdyż wszyscy kibice boksu, którzy śledzą ringowe potyczki Jonaka wiedzą, że ten związek zawodowy szczególnie mocno wspiera sportową karierę Bytomianina.

W konferencji, oprócz Damiana Jonaka, i osób ze świata sportu udział wziął także przewodniczący śląsko-dąbrowskiej Solidarności Dominik Kolorz.

- Mówiąc szczerze nigdy na walce Damiana nie byłem. Nie byłem nawet na żadnej gali bokserskiej na żywo i trochę boję się, że jak coś pójdzie nie tak to kibice powiedzą, że przyniosłem pecha - mówił żartobliwie podczas konferencji przewodniczący, który potwierdził, że będzie dopingował Jonaka w Spodku.

- Damian zaraził mnie już tym bakcylem i myślę, że to bardzo pozytywne zarażenie - dodał Kolorz.

Jonak nie kryje, że walka właśnie w Katowicach to dla niego ogromne wydarzenie.

- Ostatnia moja walka na Śląsku miała miejsce w Rudzie Śląskiej, ponad dwa lata temu. Walki które tutaj toczę zapadają bardzo mocno w pamięć. Mam nadzieję, że nie tylko moją ale i kibiców - podkreślił pięściarz.

- Liczę na doping, oczywiście nie tylko dla mnie ale i kolegów, którzy będą walczyć się na gali. Mój przeciwnik to zawodnik bardzo mocno bijący, lubi ostre wymiany ciosów, więc zapowiada się ostra walka...czyli taka jakie bardzo lubię. Walki muszą dostarczać emocji i adrenaliny kibicom, tak by po wyjściu długo pamiętali to co widzieli - zauważył Jonak.

Oprócz Damiana Jonaka na gali zobaczymy m.in. Andrzeja Wawrzyka - który odniósł niedawno zwycięstwo na wrocławskiej gali, w walce poprzedzającej występ Tomka Adamka.

To jednak nie jedyny Polak w wadze ciężkiej, jaki pojawi się w ringu 15 października. Promotor Piotr Werner podczas konferencji zapowiedział też występ wschodzącej gwiazdy polskiego boksu - już słynącego z atomowego uderzenia Artura Szpilki.

Gala zaplanowana jest na 15 października, jednak już dzień przed nią czeka nas nietuzinkowe wydarzenie z Damianem Jonakiem w roli głównej.

- Dzięki Solidarności możemy zorganizować bardzo nietypową ceremonię ważenia przed walką. Stanie się to dzień przed galą w cechowni kopalni Bobrek-Centrum - zapowiedział Piotr Werner.

- To po części mój pomysł. Chciałem w ten sposób nawiązać do śląskiej tradycji, kiedy gale boksu odbywały się właśnie w cechowniach - zauważył Damian Jonak.

Kibicować Jonakowi ma ok. 3 tys. górników oraz tradycyjnie Górnicza Orkiestra Dęta Bytom.

Start gali 15 października o godz. 20. Walka wieczoru: Damian Jonak vs Alex Bunema. Stawką w walce są aż dwa pasy w wadze junior średniej. Jonak broni posiadanego pasa mistrzowskiego WBC Baltic, a obaj bokserzy rywalizować będą o pas WBA Intercontinental.

Miejmy nadzieję, że jego zdobycie będzie tylko przystankiem do walki o mistrzostwo świata przeciwko Saulowi Alvarezowi, na którą już dziś Damian Jonak ma wielki apetyt.

- Dawajcie go nawet dzisiaj - takie słowa zacytował Piotr Werner mówiąc o tym co Jonak powiedział o pomyśle walki z Alvarezem.

MOŻE CIĘ ZAINTERESOWAĆ

Minister energii: Pomimo upału system elektroenergetyczny pracuje stabilnie i bezpiecznie

Mimo utrzymujących się wysokich temperatur krajowy system elektroenergetyczny pracuje stabilnie i bezpiecznie - zapewnił w piątek, 26 czerwca 2026 r., minister energii Miłosz Motyka. Dodał, że sytuacja nie wymaga wprowadzania stopni zasilania.

Nożownik w szpitalu w Jastrzębiu-Zdroju. Ma 19 lat, był pod wpływem narkotyków

W Wojewódzkim Szpitalu Specjalistycznym nr 2 w Jastrzębiu-Zdroju odbyła się w piątek 26 czerwca konferencja dotycząca brutalnego ataku nożownika. W czwartek wieczorem 19-latek wszedł na jeden ze szpitalnych oddziałów i zaatakował nożem cztery osoby. Prokuratura Rejonowa w Jastrzębiu-Zdroju prowadzi śledztwo w sprawie usiłowania zabójstwa więcej niż jednej osoby na terenie szpitala

COP Oferta Lato 20260626 AL 15

Buch – jak gorąco! Koleje Śląskie stawiają na bezpieczeństwo w trakcie upałów

Razem z nadciągającą falą upałów rośnie ryzyko awarii infrastruktury kolejowej, a co za tym idzie – utrudnień w kursowaniu pociągów. Koleje Śląskie są gotowe na wysokie temperatury – pojazdy przewoźnika przeszły dodatkowe przeglądy klimatyzacji, a w przypadku ewentualnych długotrwałych postojów, wsparcie zapewni Ochotnicza Straż Pożarna, w ramach unikatowej w skali kraju współpracy. 

Konferencja związkowców pod siedzibą JSW. Zarząd odpowiada i zapowiada program naprawczy

Sytuacja finansowa JSW była tematem konferencji zorganizowanej w piątek 26 czerwca pod siedzibą spółki przez reprezentatywne związki zawodowe. W odpowiedzi na stanowisko strony społecznej zarząd spółki zapewnił, że priorytetem pozostaje utrzymanie płynności finansowej oraz ochrona miejsc pracy.