Bogdanka może mieć w tym roku 200 mln zł zysku
fot: bogdanka.lublin.pl
Prawdopodobnie już w listopadzie br. będzie gotów prospekt emisyjny Bogdanki
fot: bogdanka.lublin.pl
Zarząd LW „Bogdanka” opublikował prognozę wyników finansowych na 2010 rok – dowiedział się portal nettg.pl. Wynika z niej, że ta pierwsza sprywatyzowana kopalnia węgla kamiennego w Polsce może na koniec roku osiągnąć zysk netto w wysokości 201 mln zł.
Tegoroczne przychody ze sprzedaży wynieść mogą 1,228 mld zł, natomiast zysk operacyjny 242 mln zł. Podstawą tej prognozy jest analiza wyników technicznych oraz ekonomiczno – finansowych osiągniętych przez spółkę w pierwszych ośmiu miesiącach 2010 r. oraz perspektywy na pozostałe miesiące roku. Dane te wskazują, że „Bogdanka” osiągnie rekordowy w swojej historii wynik na produkcji węgla handlowego, który będzie wyższy o blisko 9 proc. od osiągniętego w roku 2009.
Prognozowany wzrost sprzedaży węgla wpłynie na zwiększenie przychodów, pomimo przewidywanego nieznacznego spadku średniej ceny sprzedaży.