Bez podwyżek w KGHM
Dwustuzłotowych podwyżek płac dla 17,5 tys. górników i hutników domaga się miedziowa Solidarność. Organizację wspiera Związek Zawodowy Pracowników Dołowych. Załoga uważa, że 150 zł podwyżki na ten rok to zdecydowanie za mało przy wzroście kosztów utrzymania i cen żywności. To pierwsze poważne dyskusje na temat płac w koncernie z zarządem KGHM. Związki nic jednak nie wskórały. Prezesi są stanowczy — do końca roku zero podwyżek - - napisał „Puls Biznesu”.
Zdaniem zarządu, pracownicy Polskiej Miedzi nie mają źle — wliczając premie z zysku, rzeczywisty wzrost płac to 460 zł miesięcznie.
— Ponadto spółce szkodzi mocny złoty i budżet nie przewiduje zwiększenia kosztów pracowniczych — mówi Monika Kowalska, rzeczniczka koncernu.
W ubiegłym roku pracownicy KGHM otrzymali trzy dodatkowe nagrody z zysku wysokości miesięcznego wynagrodzenia każda. Kosztowało to spółkę około 300 mln zł.