Benzyna w Polsce coraz lepsza, olej coraz gorszy
W porównaniu z pierwszą połową 2007 roku poprawiła się jakość sprzedawanej benzyny. Inspektorzy stwierdzili nieprawidłowości w ponad 5-ciu procentach zbadanych przypadków, czyli mniej o 1 procent niż rok temu. Znacznie pogorszyła się natomiast jakość oleju napędowego. Badając to paliwo zakwestionowano około 7 procent próbek, czyli 6 procent więcej niż rok temu.
Najwięcej uchybień stwierdzono na stacjach w województwie świętokrzyskim oraz mazowieckim, najlepiej w opolskim, gdzie wszystkie przebadane próbki benzyny i oleju napędowego spełniały wymagane normy.
W ramach kontroli zbadano również jakość autogazu. NIeprawidłowości stwierdzono w ponad 4 i pół przypadków.