Będą debatować o „świadomej i ekologicznej produkcji” energii
Debata będzie poświęcona konsekwencjom wdrożenia Pakietu Energetyczno-Klimatycznego oraz jego gospodarczym, ekologicznym, społecznym i politycznym skutkom dla Polski i Europy.
- Chcielibyśmy zainicjować publiczną dyskusję, która niewątpliwie pomoże zrozumieć wzajemne stanowiska, cele i interpretacje oraz określi konsekwencje wdrożenia Dyrektywy EU-ETS i rozwieje pojawiające się wątpliwości. Aby przeforsować swoje stanowisko w Unii Europejskiej Polska musi mówić jednym głosem, dlatego musimy dążyć do tego by rozstrzygnąć wszelkie niepewności – napisali organizatorzy w zaproszeniu na spotkanie.
Do udziału w spotkaniu organizatorzy zaprosili ponadto: dr Andrzeja Kassenberga, dyrektora Instytutu na rzecz Ekorozwoju, dr Grzegorza Wiśniewskiego, prezesa Instytutu Energetyki Odnawialnej, Dariusza Szweda, przewodniczącego Zielonych 2004, prof. Krzysztofa Żmijewskiego, koordynatora Green Effort Group, Tomasza Chruszczowa, wiceprzewodniczącego FORUM CO2 oraz przedstawicieli sektora energetycznego,
Dyskusję poprowadzi dziennikarka „Rzeczpospolitej” Agnieszka Łakoma.
Spotkanie odbędzie się przy ul. Słupeckiej 6 w Warszawie. Poczatke konferencji o godz. 11.00.