Barbórka w JSW: Honorowa szpada górnicza dla wicepremiera
fot: Jarosław Galusek
Waldemar Pawlak, wicepremier i minister gospodarki otrzymał od Jarosława Zagórowskiego, prezesa JSW SA górniczą szpadę
fot: Jarosław Galusek
- Szacunek dla pracy, solidarność, siła charakteru w obronie tego, co sumienie rozpoznaje jako słuszne, to bezcenny wkład, jaki górniczy stan wniósł najpierw w pokojową rewolucję Solidarności, a następnie w zmagania o sprawiedliwy i praworządny ład społeczny. Piętnastoletnia historia JSW „czarnej perły tego regionu”, to świadectwo wielkiej determinacji w zabieganiu o dobro wspólne, jakim są kopalnie, o utrzymanie miejsc pracy dla 23 tys. osób – powiedział witając przybyłych na uroczystość gości prezes Jastrzębskiej Spółki Jarosław Zagórowski.
Prezes Zagórowski podsumowując miniony rok przypomniał, że JSW, po przezwyciężeniu trudności wydobywczych, osiągnęła bardzo dobry wynik finansowy, a zysk netto firmy wyniesie 0,5 mld zł. Tegoroczne wydobycie kopalń JSW wyniesie 13,7 mln ton węgla, to o 1,7 mln ton więcej niż przed rokiem. Chociaż wobec skomplikowanej sytuacji na rynku węgla koksowego firma musi wprowadzić program kryzysowy, nie zrezygnuje z takich priorytetów, jak realizacja inwestycji, robót przygotowawczych i utrzymanie zatrudnienia na dotychczasowym poziomie.
Przybyły na uroczystość wicepremier i minister gospodarki Waldemar Pawlak złożył wszystkim obecnym serdeczne życzenia spokojnej i bezpiecznej pracy oraz osobistego szczęścia. Wicepremier, który w imieniu zarządu JSW wręczył odznaczenia i stopnie górnicze, sam otrzymał w uznaniu zasług dla branży honorową szpadę gornicza.
W galerii: Wicepremier Waldemar Pawlak w kopalni \"Kurpiński\" w Suszcu (zdjęcia: Jarosław Galusek)