Barbórka: spotkanie seniorów PeBeKa

fot: ARC

Biesiada emerytów (w tym roku odbyła się ona w piątek 12 grudnia, w hali sportowej w Lubinie) to również okazja do podkreślenia, że PeBeKa nie zapomina o swoich byłych pracownikach

fot: ARC

Obchody górniczego święta co roku jednoczą ludzi zaangażowanych w rozwój Zagłębia Miedziowego. Są wśród nich nie tylko obecni, lecz również emerytowani pracownicy PeBeKa.

Uroczyste barbórkowe spotkania emerytowanych pracowników PeBeKa organizowane są cyklicznie z inicjatywy zarządu firmy. Za każdym razem bierze w nich udział kilkaset osób. Mają one nie tylko wymiar towarzyskiego spotkania, ale także stanowią okazję do wspomnień i snucia opowieści o latach budowy kopalń w Zagłębiu Miedziowym i dużych inwestycji metropolitalnych. Emerytowani pracownicy w pionierskim okresie mierzyli się z licznymi wyzwaniami technologicznymi i z żywiołem natury. O doświadczeniach tych chętnie opowiadają rokrocznie na dedykowanym im barbórkowym spotkaniu.

Biesiada emerytów (w tym roku odbyła się ona w piątek 12 grudnia, w hali sportowej w Lubinie) to również okazja do podkreślenia, że PeBeKa nie zapomina o swoich byłych pracownikach - pozostają oni dla niej wciąż ważni, także w kontekście bieżącej działalności. W trakcie spotkania wszyscy zaproszeni poznali bowiem aktualne informacje o prowadzonych przez PeBeKa robotach i najbliższych planach inwestycyjnych. W tym roku przybliżył je prezes zarządu PeBeKa Jacek Kulicki, który również w sposób uroczysty dokonał przekazania czak górniczych - symbolu otrzymanych w tym roku przez pana Jerzego Lengasa oraz Jana Ulricha, emerytowanych inżynierów PeBeKa, stopni generalskich pierwszego stopnia.

- Biesiadne spotkanie seniorów naszej firmy to również część obchodów górniczego święta i cieszy nas fakt, że co roku uroczystość ta gromadzi tak dużo osób - podkreśla prezes Jacek Kulicki. - Emerytowani pracownicy są częścią historii i dzisiejszego sukcesu PeBeKa, co w szczególny sposób pragniemy podkreślić w czasie świętowania Barbórki. Przypominanie ich wkładu w rozwój przedsiębiorstwa jest tym bardziej ważne u progu pięćdziesiątej piątej rocznicy istnienia PeBeKa, którą będziemy obchodzić w przyszłym roku.

MOŻE CIĘ ZAINTERESOWAĆ

Metropolia przekaże gminom kolejne 25,2 mln zł z Funduszu Odporności

Kolejne 25,2 mln zł trafi do gmin Górnośląsko-Zagłębiowskiej Metropolii z Funduszu Odporności - zdecydowało zgromadzenie GZM podczas środowej sesji. Większość tej kwoty pokryje koszty organizacji transportu publicznego.

Nie żyje prof. Marian Mitręga. Wieloletni pracownik Wydziału Nauk Społecznych Uniwersytetu Śląskiego

Nie żyje prof. dr hab. Marian Mitręga. Politolog przez blisko pół wieku związany był z Wydziałem Nauk Społecznych Uniwersytetu Śląskiego w Katowicach. W lipcu skończyłby 74 lata.

Przewodniczący rady nadzorczej JSW zrezygnował z funkcji

Przewodniczący Rady Nadzorczej Jastrzębskiej Spółki Węglowej Łukasz Czopik złożył rezygnację z pełnienia funkcji w radzie nadzorczej spółki ze skutkiem na 30 czerwca 2026 r. - poinformowała w środę JSW.

PGE łączy siły z polską nauką. Podpisano umowy z kluczowymi jednostkami badawczymi

PGE Polska Grupa Energetyczna wchodzi na nowy poziom współpracy z polskim środowiskiem naukowym. Spółka podpisała ramowe umowy z dziewięcioma wiodącymi polskimi uczelniami i instytutami badawczymi, wśród których znajdują się m.in. Instytut Technologii Paliw i Energii oraz Akademia Górniczo‑Hutnicza. Celem partnerstwa jest przyspieszenie prac badawczo-rozwojowych (B+R), szybsze testowanie innowacji oraz ich wdrożenie w skali krajowego giganta energetycznego.