Autostrada A1: Odcinek Bełk-Świeklany z półrocznym poślizgiem
To jedyny śląski odcinek autostrady, gdzie do tej pory nie rozpoczęto jeszcze robót - przypomniał w sobotę \"Dziennik Zachodni\".
- W ciągu miesiąca musimy przekazać konsorcjum plac budowy. Później firma ma 21 miesięcy na budowę - mówi Wojciech Gierasimiuk, rzecznik GDDKiA w Katowicach.
Prace na tym odcinku miały ruszyć już w marcu, ale firmy, które walczyły o kontrakt, skutecznie sparaliżowały procedury przetargowe. - Z tego powodu już na starcie mamy pół roku opóźnienia - przyznaje Gierasimiuk.