ArcelorMittal: Zdzieszowice przejęte
Zakłady Koksownicze Zdzieszowice (ZKZ), największy producent koksu w kraju, trafi w 100 proc. pod skrzydła koncernu ArcelorMittal Poland. Zarząd Towarzystwa Finansowego Silesia (TFS), którym kieruje Wojciech Bańkowski, zdecydował o wyjściu kapitałowym z ZKZ. Śląska spółka posiada 8,5 proc. udziałów w opolskim zakładzie, pozostałe należącą do hutniczego potentata. Przez kilka lat zarząd TFS próbował zbyć swój pakiet, ale nie było zainteresowania. Powód? ArcelorMittal Poland, posiadając ponad 80 proc. udziałów, miał i tak decydujący głos we wszystkich sprawach. Teraz sprawy nabrały obrotu - podał poniedziałkowy \"Puls Biznesu\".
— Zleciliśmy firmie doradczej wycenę naszych udziałów. Liczymy, że będzie ona gotowa do połowy października — mówi prezes Bańkowski.
Jan Korzeniec, członek zarządu TFS, podkreśla, że hutniczy koncern wyraził wstępne zainteresowanie przejęciem pełnej kontroli w ZKZ.