Anwil nabył obligacje wyemitowane przez Orlen
Obligacje zostały wyemitowane w złotych polskich, jako papiery wartościowe na okaziciela, zdematerializowane, niezabezpieczone, zerokuponowe. Ich łączna wartość wyniosła 70 mln zł i składało się na nią 700 obligacji o wartości nominalnej 100 tys zł każda.
Wykup obligacji nastąpi według wartości nominalnej 8 września br..
Obligacje zostały nabyte przez spółkę Anwil S.A., jako narzędzie lokowania krótkoterminowej płynności.
Środki pozyskane z emisji Emitent przeznaczy na finansowanie działalności bieżącej
PKN Orlen posiada 84,79 proc. akcji w kapitale zakładowym Anwil S.A.