Anna Moskwa: Obniżka cen gazu to kluczowa sprawa
fot: Pixabay.com
Dziś wielu Europejczyków zastanawia się, czy za sprawą działań prowadzonych przez Rosję, będzie tej zimy w ich kuchenkach i kotłach palił się gaz
fot: Pixabay.com
- Do czasu uzgodnienia propozycji legislacyjnej w sprawie mechanizmu korekty rynkowej (limitu cen gazu) wstrzymane zostaną dalsze głosowania - powiedziała minister klimatu i środowiska Anna Moskwa w środowej, 30 listopada, Gazecie Polskiej.
Anna Moskwa, pytana, jaka jest szansa, że UE zgodzi się na limit cen gazu, powiedziała, że kilka dni temu odbyła się Rada Ministrów UE ds. energii.
- Zaznaczyłam wtedy, że kwestia obniżenia cen na gaz jest absolutnie kluczowa. Tu nie ma pola do dyskusji czy interpretacji. Dokument w zaproponowanym dotychczas kształcie nie rozwiązuje problemu. Polska oczekuje zdecydowanych działań o charakterze legislacyjnym, dotyczących wprowadzenia gas price cap na akceptowalnym dla odbiorców końcowym poziomie.
Udało się doprowadzić do tego, że do czasu uzgodnienia propozycji legislacyjnej w sprawie mechanizmu korekty rynkowej (limitu cen gazu) wstrzymane zostaną dalsze głosowania. Polska i większość państw członkowskich nie zgadzają się na akceptowanie żadnych kolejnych aktów prawnych, dopóki nie będzie porozumienia w sprawie pułapu cenowego na gaz - pisze GP.