Analitycy giełdowi polecają spółki energetyczne w 2009 roku
- Według DM IDMSA, w przyszłym roku nie należy się spodziewać wzrostu zysków spółek. Będzie miała na to wpływ recesja w strefie euro i związany z tym spadek popytu na polski eksport. Do tego dochodzą trudności przedsiębiorstw z pozyskaniem finansowania bankowego. Specjaliści spodziewają się pogorszenia rynku pracy, co przełoży się niekorzystnie na poziom konsumpcji – podała gazeta giełdowa \"Parkiet\".
Jak podaje Parkiet „specjaliści DM BZ WBK polecają papiery firm z sektora energetycznego. Wczoraj wskazywali na PEP, PGNiG oraz Puławy. Do firm, które mogą być atrakcyjne, zaliczyli też Cersanit, PBG, Hydrobudowę, Stalexport, Netię (nie polecają TP), oraz Pekao, BRE i Handlowy”.