Aktualności

Lenartowicz zimon zycie po smieciach wfosigw

Arcybiskup Zimoń wspiera kampanię „Życie po śmieciach”

Gabriela Lenartowicz, prezes Wojewódzkiego Funduszu Ochrony Środowiska i Gospodarki Wodnej w Katowicach, zaprezentowała Metropolicie Katowickiemu arcybiskupowi Damianowi Zimoniowi założenia niedawno rozpoczętej kampanii ekologicznej „Życie po śmieciach” – dowiedział się portal nettg.pl z informacji przekazanych przez Fundusz. Arcybiskup, który rok

Zaslepka

Sierpień 80: Mediacje albo strajk w KHW

Związkowcy z Sierpnia 80 wystosowali pismo do zarządu Katowickiego Holdingu Węglowego (KHW), z którego wynika, że najpóźniej do 28 marca chcą wznowienia negocjacji w ramach sporu zbiorowego – poinformowała „Rzeczpospolita”. "Sierpień 80 zastrzega sobie uprawnienia do strajku, gdyż postawa zarządu KHW nosi znamiona art. 17 pkt. 2 ustawy o

Japan2 tvnhk

Sytuacja radiacyjna nad Polską nie budzi zastrzeżeń ekspertów z dziedziny atomistyki

Według źródeł brytyjskich cząstki radioaktywnego pyłu znad elektrowni Fukushima dotarły już na Islandię i w najbliższym czasie pojawią się w Wielkiej Brytanii i Francji. Poziom radioaktywnego jodu jest obecnie monitorowany przez ponad sześćdziesiąt stacji pomiarowe należących do działającej na rzecz ONZ-towskiej organizacji Comprehensive Test Ban Treaty. Stwierdzono m.in.

Kolorz dominik s bk

Śląsko-Dąbrowska Solidarność będzie wybierać nowego przewodniczącego

Jutro (24 marca) w Katowicach odbędzie IX Walne Zebranie Delegatów Regionu Śląsko-Dąbrowskiego NSZZ Solidarność – dowiedział się portal nettg.pl z informacji przekazanych przez związek. W trakcie WZD planowany jest wybór nowego przewodniczącego Śląsko-Dąbrowskiej Solidarności. Obrady WZD odbędą się w siedzibie Zarządu Regionu, przy ul. Floriana 7, w sali

Zaslepka

Energa wspiera innowacje

Grupa Energa jako pierwsza grupa energetyczna w Polsce powołała program rozwoju i komercjalizacji innowacji pod nazwą Energia Inwencji – dowiedział się portal nettg.pl od Beaty Ostrowskiej, rzecznika prasowego spółki. Patronat nad programem objął Marszałek Województwa Pomorskiego.Przyszłość energetyki to innowacje. Postępujący proces liberalizacji rynku

Zaslepka

SLD złoży wniosek w sprawie referendum dotyczącego budowy elektrowni atomowej w Polsce

SLD złoży wniosek w sprawie referendum dotyczącego budowy elektrowni atomowej w Polsce – poinformowali członkowie partii na konferencji prasowej w Warszawie, w której wzięli także udział przedstawiciele Partii Zielonych – dowiedział się portal nettg.plWedług polityków budowa elektrowni atomowych w naszym kraju to bardzo ważna sprawa, w którą powinni

Zaslepka

3 mld m sześc. gazu rocznie przez gazoport

Prezes PGNiG Michał Szubski ocenił, że przez polski terminal LNG będzie przechodzić w normalnych warunkach ok. 3 mld m. sześc. gazu rocznie.- Myślimy o tym, żeby na rok - dwa przed oddaniem gazoportu do eksploatacji zacząć rozmawiać z dostawcami o kontraktach, może nie długoterminowych, ale średnio- i krótkoterminowych. Myślę, że możemy mieć zakontraktowane około 3 mld

Bielski pawel2 arc

Paweł Bielski: Gaz jest bezpieczniejszy od tradycyjnych paliw

Paweł Bielski, prezes zarządu Polski Gaz o bezpieczeństwie użytkowania LPG.- Gaz płynny (LPG) staje się coraz bardziej popularnym paliwem. W Polce instalacje zamontowane są w 5,4 mln gospodarstw domowych oraz ponad 2 mln samochodów (drugie miejsce na świecie, tuż za Koreą).Zgodnie z szacunkami European LPG Association, opublikowanymi w 2009 roku, europejska konsumpcja LPG może

Tusk KK

Donald Tusk: Polska będzie krajem bezpiecznym, jeśli chodzi o gaz

Polska będzie krajem bezpiecznym, jeśli chodzi o gaz i zdolnym do handlu tym surowcem, kiedy pojawią się nadwyżki - powiedział premier Donald Tusk podczas uroczystości wmurowania kamienia węgielnego pod terminal LNG w Świnoujściu.- Mając na uwadze nasze złoża gazu, wieloletni kontrakt rosyjski, wieloletni kontrakt z Katarem i infrastrukturę pod ten kontrakt, inwestycje w gazociągi

Brokos arc

W czwartek zakończenie konkursu na pamiętnik „Moje życie po wypadku”

W czwartek, w Centralnej Stacji Ratownictwa Górniczego w Bytomiu, odbędzie się uroczystość zakończenia konkursu literackiego „Moje życie po wypadku” – dowiedział się portal nettg.pl.W gronie laureatów konkursu znalazło się dziesięć osób. Konkurs, na który wpłynęło 56 prac, adresowany był do wdów i dzieci pracowników,

Kompleks scianowy famur

Seria spektakularnych kontraktów Famuru z Kompanią Węglową

Od 24 stycznia do 22 marca Grupa Famur zawarła szereg kontraktów z Kompanią Węglową, na łączną sumę ponad 94 mln zł - dowiedział się portal nettg.pl z komunikatu Grupy.Umowa o największej wartości opiewała na 27,9 mln złotych i dotyczyła dostawy obudów ścianowych dla kopalni Ziemowit. Wśród dalszych kontraktów z węglowym potentatem znalazła się

Zaslepka

MSP zakończyło prywatyzację Taurona sprzedając 11,9 proc. akcji

Ministerstwo Skarbu Państwa sprzedało we wtorek 11,9 proc. akcji Tauron Polska Energia po cenie 6,15 zł za akcję, kończąc proces prywatyzacji spółki. Kwota transakcji wyniosła blisko 1,3 mld zł. MSP nie planuje dalszej sprzedaży akcji Taurona - podał resort.- Transakcja realizowana była w formule budowania przyspieszonej księgi popytu i wzięli w niej udział inwestorzy

Fukushima greenpacks1

Japonia: Wzrost promieniowania w elektrowni Fukushima

W czterech reaktorach elektrowni jądrowej Fukushima, zniszczonej przez trzęsienie ziemi i fale tsunami, nadal występują problemy - nieoczekiwany wzrost promieniowania i temperatury. W dalszym ciągu konieczne jest chłodzenie uszkodzonych reaktorów poprzez polewanie ich wodą. Z powodu podwyższonego poziomu promieniowania w reaktorze nr 2 tymczasowo wycofano z jego okolic

Korski1 GAL

Spółki węglowe nie zgadzają się z raportem NIK

Spółki węglowe nie zgadzają się z konkluzjami NIK po kontroli bezpieczeństwa zaopatrzenia Polski w węgiel kamienny. Według nich, niektóre zasoby węgla muszą być wyłączane z eksploatacji m.in. z przyczyn technicznych i związanych z bezpieczeństwem pracy.Z większością zarzutów dotyczących gospodarki kopalinami, zawartych w raporcie NIK, nie zgadza się także

Zaslepka

Forum Polski Węgiel 2011 reklama

Szanowni Państwo,Dziennik „Rzeczpospolita” i Gazeta Giełdy „Parkiet” serdecznie zapraszają na:„FORUM Polski Węgiel 2011” Konferencja odbędzie się 25 marca (w piątek) o godzinie 10.30 w Qubus Hotel Prestige (Sala Turkusowa)przy ulicy Uniwersyteckiej 13 w Katowicach.Forum podzielone będzie na dwie główne sesje tematyczne:I. Prywatyzacja

IMG 4659

PGNiG przeznaczy 354 mln zł na wypłatę dywidendy

Walne zgromadzenie PGNiG, które ma zdecydować o podziale zysku netto za 2010 rok i o zmianach w radzie nadzorczej, zostało zwołane na 20 kwietnia - poinformowała spółka w komunikacie. Zarząd PGNiG podjął decyzję o przeznaczeniu z zysku za 2010 rok kwoty 354 mln zł na wypłatę dywidendy, co oznacza wypłatę dywidendy w wysokości 0,06 zł na jedną akcję. PGNiG

Janina widok ARC

Solidarność w PKW żąda wyższych zarobków

Podwyżki płac zasadniczych o 10 proc. domaga się Solidarność w Południowym Koncernie Węglowym należącym do grupy Tauron. Dziś związkowcy przekazali żądanie płacowe zarządowi firmy - poinformował nettg.pl Waldemar Sopata, lider Solidarności w tej firmie. - Jeśli nasze postulaty nie zostaną spełnione do 6 kwietnia, będzie to oznaczało rozpoczęcie sporu zbiorowego -

Zaslepka

Księga popytu na akcje Tauronu została pokryta w 100 proc.

Księga popytu na akcje Tauronu została pokryta w 100 proc. Obecnie cena wzrosła do ok. 6,15 zł za akcję, a zarządzający sugerują, że może to być efekt zleceń m.in. KGHM. Dwóch fund managerów potwierdziło, że przy 100 proc. pokryciu księgi cena zbliżyła się do lub osiągnęła 6,15 zł. - To koncern miedziowy winduje cenę - powiedział jeden z

Zaslepka

Pomysły na wdrażanie czystych metod wykorzystania węgla w Polsce pod lupą demosEUROPA

demosEUROPA - Centrum Strategii Europejskiej zaprezentuje w najbliższy czwartek (24 marca) najnowszy raport pt. „Jak skutecznie wdrożyć CCS w Polsce? Polska Strategia CCS” - informuje portal nettg.pl demosEUROPA. W centrum Konferencyjnym „Zielna” w Warszawie odbędzie się również konferencja będąca podsumowaniem dwuletniej dyskusji dotyczącej wdrożenia

1331235814 fiat panda fabryka fiat pl

PKP Cargo rozpoczęło samodzielne przewozy w Niemczech

PKP Cargo rozpoczęło samodzielne przewozy z Polski do Niemiec - poinformował we wtorek rzecznik spółki Piotr Apanowicz. PKP Cargo będzie wozić do Niemiec samochody z tyskiej fabryki.Jak poinformował rzecznik, PKP Cargo do niedawna wykonywało przewozy własnymi pociągami tylko do granicy z Niemcami, a dalszy transport zlecało innemu przewoźnikowi. - Obecnie spółka posiada

Zaslepka

Polscy górnicy coraz śmielej przechodzą na „czeską stronę”

Firmy świadczące usługi dla zakładów górniczych spółki OKD podkupują doświadczonych pracowników z polskich kopalń. Dla przykładu WPBK – BIS CZ, której górnicy pracują w kopalni Karwina dorobiła się już siedmiu brygad przodkowych. Dwie najnowsze poprowadzą 33-letni Mirosław Suwaj oraz 29-letni Leszek Osiadacz.  Pierwszy jest

Zaslepka

Kompania Węglowa nie zgadza się na 10-procentową podwyżkę płac

- Przedstawiciele zarządu Kompanii Węglowej nie zgadzają się na 10-procentową podwyżkę płac w firmie. Deklarują natomiast chęć rozmów o wyrównywaniu dysproporcji płacowych, uporządkowaniu deputatów węglowych oraz motywacyjnych elementach pensji.W poniedziałek działające w tej największej górniczej firmie związki zawodowe wszczęły spór