Aktualności

Dolary 01

DSS przejmują spółkę w Mongolii

Dolnośląskie Surowce Skalne (DSS), lider polskiego rynku kruszyw łamanych dla największych projektów infrastrukturalnych w Polsce, parafowały umowę, która pozwoli na przejęcie spółki posiadającej koncesję na poszukiwanie pierwiastków ziem rzadkich na obszarze 2,740 ha na Pustyni Gobi w mongolskiej prowincji Dornogobi – dowiedział się portal nettg.pl z

Temelin nuclear pl

Prezydent Francji broni elektrowni jądrowych

Francja w pełni popiera cele klimatyczne Komisji Europejskiej, ale czy UE jest w stanie je zrealizować bez energetyki jądrowej? - pytał podczas organizowanej przez KE konferencji w Brukseli prezydent Francji Nicolas Sarkozy.- Widzimy kurczące się zasoby ropy i gazu, będziemy więc pracować nad alternatywnymi źródłami energii - wszyscy się zgadzamy co do tego. Energetyka jądrowa

Zaslepka

Energetyka: premier o niezależności od dostawców energii

- Wszyscy wiemy, jak bardzo dominującą pozycję ciągle w eksporcie energii ma Rosja w tym regionie i nikt nie ukrywa, że chcielibyśmy uzyskać pozycję państwa w dużej mierze niezależnego od jakiegokolwiek, nawet największego dostawcy energii - powiedział dziennikarzom we wtorek 14 czerwca, w Adamowie, premier Donald Tusk. Pytany, czy jeszcze w tym roku powinno być zorganizowane

Unia europejska flaga

Komisja Europejska ogłasza konkurs na „Zieloną Stolicę Europy” na rok 2014

W Brukseli ogłoszono dziś (14 bm) kolejną edycje poszukiwań miasta, które zostanie uhonorowane tytułem „Zielonej Stolicy Europy” w 2014 r. - poinformowało portal nettg.pl biuro prasowe Komisji Europejskiej w Warszawie.Jak dotąd miano Zielonej Stolicy Europy nadano czterem miastom. Od 2010 r. do 2013 r. zaszczyt ten przypadł w udziale kolejno: Sztokholmowi, Hamburgowi,

Tusk KK

Tusk: Nie ma doktryny na szybką sprzedaż Lotosu

Nie potwierdzam informacji o tym, że zgłosili się "niepoważni" inwestorzy w sprawie prywatyzacji Grupy Lotos - powiedział premier Donald Tusk. Dodał, że inwestorzy będą oceniani wyłącznie pod kątem naszego interesu narodowego oraz samej firmy Lotos.Szef rządu pytany we wtorek przez dziennikarzy, czy to prawda, że nie zgłosił się żaden poważny inwestor zainteresowany

Zaslepka

Adam Maksymowicz: Wypadek w kopalni

Jest zawsze zaskoczeniem, zarówno dla samych poszkodowanych, jak i dla kierownictwa i dozoru ruchu. Każdy z wypadków jest analizowany i ustalane są jego przyczyny. Wnioski z tej analizy mają zapobiegać powtarzaniu się tego rodzaju wypadków. Tak skrótowo wygląda to z punktu widzenia administracyjnego i teoretycznego. Tymczasem ilość wypadków nie maleje.

Beck okd KK

Praga: OKD podsumowała miniony rok. Jest duży zysk

Spółka węglowa OKD ma za sobą dobry rok. Dzięki licznym inwestycjom zwiększył się poziom bezpieczeństwa pracy, a przy okazji wzrósł także zysk z 1,5 miliardów koron czeskich w 2009 r. do 6,3 miliardów kc w 2010 r. - poinformował na poniedziałkowej (13 czerwca) konferencji w Pradze, prezes zarządu spółki i dyrektor generalny OKD Klaus-Dieter

Wzrost progres

Tauron: wspierają akcjonariat obywatelski

Ruszył ogólnopolski cykl spotkań na temat inwestowania na giełdzie w ramach programu Akcjonariatu Obywatelskiego – dowiedział się portal nettg.pl z informacji przekazanych przez Tauron Polska Energia, który jest jednym z partnerów strategicznych akcji. W ciągu czterech miesięcy w 49 miastach Polski każdy potencjalny i obecny indywidualny inwestor będzie

Zaslepka

Wielkopolska: nowa elektrownia wodna

W Obornikach Wielkopolskich na rzece Wełna oddano do użytku nową elektrownię wodną. Obiektem zarządzają Elektrownie Wodne Sp. z o.o., firma wchodząca w skład poznańskiej grupy energetycznej Enea. Elektrownia dysponuje mocą 330 kW. Zamontowano w niej dwa hydrozespoły typu RTK 1200 Kaplan - poziomy. Rocznie wyprodukuje 1440 MWh, co w przybliżeniu równa się zasilaniu dla

Pern przyjazn petroexpress pl

CIR: o uroczystościach w Adamowie z udziałem premiera

Centrum Informacyjne Rządu przedstawiło komunikat o uroczystości otwarcia największych w Polsce zbiorników na ropę naftową, w których swój udział zapowiedział premier Donald Tusk.„We wtorek, 14 czerwca 2011 roku, w miejscowości Adamowo (woj. podlaskie) otwarte zostaną największe w Polsce zbiorniki na ropę naftową. Inwestycja spółki PERN

Spodek07 GAL

Katowice: górnicze targi coraz bliżej

Już za trzy miesiące Katowice staną się europejską stolicą techniki górniczej. Wszystko to za sprawą kolejnej edycji Międzynarodowych Targów Górnictwa, Przemysłu Energetycznego i Hutniczego „KATOWICE 2011”, które odbędą się od 6 do 9 września 2011 roku. - Przygotowania do targów można powiedzieć, że idą pełną parą. Wszystko

Reprezentacja slg arc

Reprezentacja ŚLG najlepsza w turnieju im. Kazimierza Jackowca

Zwycięstwem reprezentacji Ślaskiej Ligi Górniczej zakończył się turniej piłki nożnej im. Kazimierza Jackowca – tragicznie zmarłego przewodniczącego Międzyzakładowego Związku Zawodowego Górników w Polsce przy KWK Pokój.  W zmaganiach, które odbyły się w sobotę (11 czerwca) na stadionie Pogoni Ruda Ślaska, uczestniczyło osiem drużyn,

Zaslepka

Wiceminister gospodarki na targach górniczych w Nowokuźniecku

Udział w XVIII Międzynarodowej Specjalistycznej Wystawie „Węgiel i Górnictwo Rosji” w Nowokuźniecku oraz spotkania z przedstawicielami władz Obwodu Kiemierowskiego to główne cele wizyty wiceministra gospodarki Dariusza Bogdana w Rosji - dowiedział się portal nettg.pl z informacji przekazanych przez resort. Wiceminister Bogdan odwiedził targi 8 czerwca 2011

Kghm litery lubin pl

KGHM: decyzja w sprawie zakupu złóż do końca 2011 r.

KGHM Polska Miedź spodziewa się kolejnych decyzji w sprawie zakupu złóż być może we wrześniu, a jeszcze kolejnych do końca roku - poinformował prezes spółki Herbert Wirth.W maju prezes informował, że KGHM prowadzi zaawansowane rozmowy w sprawie kupna złoża i spodziewa się, że do końca czerwca zapadną decyzję w sprawie tego złoża, na które KGHM ma

Zadroga tomasz prezes pge pgesa pl

Prezes PGE w zarządzie Eurelectric

Tomasz Zadroga, prezes PGE, w czasie konferencji odbywającej się w dniach 13-14 czerwca br. w Sztokholmie, został wybrany na stanowisko wiceprezesa Europejskiej Unii Przemysłu Elektroenergetycznego: Eurelectric – dowiedział się portal nettg.pl z informacji przekazanych przez spółkę. Jest to wyróżnienie ważne dla całej polskiej branży energetycznej, której

Ams 2011 bar

AMS 2011: nowości, klasyki i...dziewczyny

Ferrari, Mercedesy, sportowe Audi – tak było rok temu, na targach Auto Moto Show w sosnowieckiej hali Expo Silesia. Na tegorocznej edycji zabrakło tak spektakularnych pojazdów, ale czy to źle...?Może po prostu organizatorzy AMS przestali próbować gonić podobne imprezy w Paryżu czy Genewie, wiedząc, że w naszych realiach to i tak niewykonalne. Zamiast tego w Expo

Licytacja

MSP: o ofertach na Lotos za dwa, trzy dni

Ministerstwo Skarbu Państwa poda informacje na temat ofert złożonych na kupno akcji Lotosu prawdopodobnie w drugiej połowie tygodnia - powiedział PAP w poniedziałek 13 czerwca Maciej Wewiór, rzecznik resortu.Resort skarbu miał podać 10 lub 13 czerwca, ile ofert zostało umieszczonych na krótkiej liście. Minister Skarbu Państwa pod koniec października zaprosił do

Urzad marszalkowski orzel AB

Śląskie: marszałek bierze kolej w swoje ręce

Do pracy kolejami marszałkowskimii: samorząd województwa śląskiego zamierza w grudniu 2012 r. przejąć kolejowe połączenia od Przewozów Regionalnych na rzecz samorządowej spółki Koleje Śląskie. Samorządowa spółka, Koleje Śląskie powinna wyjechać na swoją pierwszą linię kolejową z początkiem października. Zgodnie z szacunkami samorządu, Koleje

Kozienice

Rafako: w Kozienicach za 191,5 miliona

Fabryka Kotłów Rafako wykona instalację katalitycznego odazotowania spalin dla pięciu kotłów w Elektrowni Kozienice. Wartość zamówienia wynosi 191,5 mln zł.„Krajowa Izba Odwoławcza orzekła o oddaleniu odwołań [wniesionych przez konsorcjum Babcock–Hitachi K.K., Polimex- Mostostal oraz konsorcjum PBG, PBG Energia, S&T Corporation-przyp. ISB] , co

IMG 4659

PGNiG: wiercą najgłębiej

Polskie Górnictwo Naftowe i Gazownictwo (PGNiG) rozpoczęło w okolicach Dukli na Podkarpaciu wiercenie najgłębszego otworu poszukiwawczego w Polsce. Planowana głębokość odwiertu o nazwie Dukla-1 wyniesie 5,5 km. Koszt tej inwestycji to około 70 mln zł. Jak wynika z komunikatu PGNiG, celem prac jest odkrycie ropy naftowej i gazu ziemnego zalegających na znacznych

Zaslepka

Bogdanka: umarł na dole na zawał serca

59-letni górnik spółki Lubelskiego Węgla zasłabł w poniedziałek 13 czerwca w kopalnianej kolejce. Reanimacja była bezskuteczna.To drugi przypadek, w tym roku, śmierci górnika z przyczyn naturalnych. W maju w podobnych okolicznościach umarł górnik dołowy w Południowym Koncernie Węglowym. W 2010 r. w wypadkach górniczych zginęło - na miejscu lub

Industriada KAJ

Industriada: rekord frekwencji na Święcie Szlaku Zabytków Techniki

Fascynacja mieszkańców regionu industrialnymi zabytkami wciąż rośnie. W zeszłym roku w INDUSTRIADZIE wzięło udział blisko 29 tys. uczestników. W tym roku miłośnicy techniki wkroczyli na Szlak jeszcze tłumniej – ponad 50 tys. mieszkańców Śląskiego wzięło udział w przygotowanych na 11 czerwca atrakcjach – informuje portal nett.pl biuro prasowe