Boks: Jonak będzie walczył z Polakiem

fot: Bartłomiej Szopa/ARC

Jonak stoczy walkę ze znacznie mniej doświadczonym przeciwnikiem

fot: Bartłomiej Szopa/ARC

Przeciwnikiem Damiana Jonaka w walce zaplanowanej na 18 lutego będzie Polak - Sebastian Skrzypczyński - dowiedział się portal górniczy nettg.pl.

Mimo wcześniejszych planów i zapowiedzi, Damian nie skrzyżuje rękawic ani z Meksykaninem Mauro Lucero ani z Turkiem Akcabalenem.

- Zwykle jesteśmy przeciwni pojedynkom pomiędzy polskimi pięściarzami, ale po tym jak okazało się, że nie jesteśmy w stanie zorganizować na tej gali Damianowi walki z poważnym, zagranicznym rywalem to zdecydowaliśmy wspólnie z grupą Babilon Promotion, że będzie to ciekawa konfrontacja - wyjaśnia współpromotor Jonaka Andrzej Wasilewski.

Rekord Skrzypczyńskiego na zawodowym ringu to: 7 wygranych (3 przez KO), 6 porażek i 2 remisy.

MOŻE CIĘ ZAINTERESOWAĆ

W pracującej dla kopalń spółce przedłużono czas na przekazanie propozycji układowych

Sędzia-komisarz wydał zarządzenie dotyczące przedłużenia do 30 września br. terminu na złożenie propozycji układowych - wynika z środowego komunikatu PKP Cargo. Spółka ma też przygotować ich ostateczną wersję do końca sierpnia.

Sejmowa komisja za poprawkami do projektu ustawy, który ma uprościć inwestycje w energetykę jądrową

Objęcie nowymi przepisami już realizowanych projektów, a nie tylko nowych, zakładają poprawki do projektu nowelizacji ustawy o przygotowaniu i realizacji inwestycji w energetykę jądrową, zarekomendowane w środę przez sejmową komisję ds. energii, klimatu i aktywów państwowych.

Infrastruktura sportowa outdoor jako element rewitalizacji obszarów miejskich i przemysłowych

Infrastruktura sportowa outdoor może być sposobem na ożywienie miast i zmienianie przemysłowych pejzaży w bardziej przyjazne przestrzenie publiczne. Pozwala nie tylko na tworzenie estetycznych i funkcjonalnych miejsc, ale również promuje aktywność fizyczną. Dzięki dobrze zaplanowanym inwestycjom takie obiekty mogą przyciągać zarówno mieszkańców, jak i turystów, stając się popularnymi ośrodkami rekreacji.

Iloma daninami obłożone jest polskie górnictwo? Aż trudno uwierzyć!

W latach 2004 –2024 górnictwo węgla kamiennego wpłaciło do budżetu państwa, budżetów lokalnych oraz państwowych funduszy „parabudżetowych” kwotę 145 450 572,60 tys. zł.