Jastrzębska Spółka Węglowa S.A.

27.60 PLN (-0.36%)

KGHM Polska Miedź S.A.

320.55 PLN (-3.07%)

ORLEN S.A.

126.94 PLN (-0.36%)

PGE Polska Grupa Energetyczna S.A.

10.34 PLN (-1.01%)

TAURON Polska Energia S.A.

9.80 PLN (-1.63%)

Enea S.A.

22.80 PLN (-0.87%)

Lubelski Węgiel Bogdanka S.A.

24.00 PLN (+0.42%)

Złoto

4 737.55 USD (-2.29%)

Srebro

76.90 USD (-3.92%)

Ropa naftowa

97.78 USD (+3.44%)

Gaz ziemny

2.69 USD (+1.01%)

Miedź

6.00 USD (-0.77%)

Węgiel kamienny

101.70 USD (-1.12%)

Jastrzębska Spółka Węglowa S.A.

27.60 PLN (-0.36%)

KGHM Polska Miedź S.A.

320.55 PLN (-3.07%)

ORLEN S.A.

126.94 PLN (-0.36%)

PGE Polska Grupa Energetyczna S.A.

10.34 PLN (-1.01%)

TAURON Polska Energia S.A.

9.80 PLN (-1.63%)

Enea S.A.

22.80 PLN (-0.87%)

Lubelski Węgiel Bogdanka S.A.

24.00 PLN (+0.42%)

Złoto

4 737.55 USD (-2.29%)

Srebro

76.90 USD (-3.92%)

Ropa naftowa

97.78 USD (+3.44%)

Gaz ziemny

2.69 USD (+1.01%)

Miedź

6.00 USD (-0.77%)

Węgiel kamienny

101.70 USD (-1.12%)

450 mln dolarów kredytu dla KGHM

1685527037 huta legnica kghm

fot: KGHM

Nowa instalacja w legnickiej hucie oczyszcza gazy w oparciu o technikę kalomelową. To sprawdzona na świecie metoda, której zaletą jest m.in. mała ilość odpadów

fot: KGHM

- Zarząd spółki zgodził się na zawarcie z Bankiem Gospodarstwa Krajowego umowy niezabezpieczonego kredytu obrotowego w kwocie 450 mln dol. - poinformował KGHM. Środki z kredytu zostaną przeznaczone na sfinansowanie ogólnych celów korporacyjnych - dodano.

- Zarząd KGHM Polska Miedź S.A. informuje, że w dniu 7 lutego 2024 roku wydał zgodę na zawarcie z Bankiem Gospodarstwa Krajowego umowy niezabezpieczonego kredytu obrotowego w kwocie 450 mln USD na okres finansowania do 60 miesięcy, z możliwością wydłużenia o kolejne 24 miesiące - wskazano w komunikacie KGHM.

Wyjaśniono, że w okresie udostępnienia kredytu, tj. 36 miesięcy od daty podpisania umowy, kredyt ma formę odnawialnej linii kredytowej - każda spłata odnawia przyznany limit kredytowy. Począwszy od pierwszego dnia po dniu przypadającym 36 miesięcy od dnia podpisania umowy, kredyt zostanie przekształcony w kredyt nieodnawialny, spłacany w czterech równych półrocznych ratach kapitałowych, chyba że nastąpi jego przedłużenie. Ponadto każda spłata raty kapitałowej będzie pomniejszała kwotę kredytu aż do jego całkowitej spłaty - wskazano.

W komunikacie poinformowano także, że kredyt posiada dwie opcje przedłużenia okresu udostępnienia w formie odnawialnej linii kredytowej: - 1-sza opcja przedłużenia o kolejne 24 miesiące składana na wniosek spółki po upływie 30 miesięcy; - 2-ga opcja przedłużenia o kolejne 24 miesiące składana na wniosek Spółki po upływie 54 miesięcy.

- Zgodnie z zapisami umowy kredyt może być wykorzystywany w walucie USD. Środki finansowe pozyskane z kredytu zostaną przeznaczone na sfinansowanie ogólnych celów korporacyjnych. Oprocentowanie kredytu zostało ustalone w oparciu o stawkę bazową SOFR powiększoną o marżę uzależnioną od poziomu wskaźnika finansowego dług netto/EBITDA. Pozostałe warunki kredytowania są zgodne ze standardowymi warunkami dla tego typu transakcji - dodano.

Jednocześnie spółka poinformowała, że do 26 lutego 2024 roku zaplanowane jest podpisanie umowy. Jeżeli Umowa nie zostanie podpisana w wyżej wskazanym terminie, spółka poinformuje o tym fakcie odrębnym raportem bieżącym - zaznaczono.

Grupa Kapitałowa KGHM Polska Miedź jest producentem miedzi i srebra rafinowanego na świecie. Spółka prowadzi działalność poszukiwawczo-wydobywczą oraz hutniczą. Firma posiada aktywa na trzech kontynentach. Skupia się na wydobyciu rud, produkcji miedzi i innych metali nieżelaznych. Skarb Państwa ma 31,79 proc. akcji firmy.

MOŻE CIĘ ZAINTERESOWAĆ

Domański: Tempo wzrostu produkcji przemysłowej najwyższe od czterech lat

Polska gospodarka przyspiesza mimo rosnących globalnych napięć i wahań cen ropy - ocenił we wtorek minister finansów i gospodarki Andrzej Domański. Jak wskazał, produkcja przemysłowa w marcu wzrosła o 9,4 proc. rok do roku, co jest najwyższym tempem od czterech lat.

Pgg

Rozmowy o wynagrodzeniach w górniczej spółce. Jest termin spotkania

Prezes Polskiej Grupy Górniczej Łukasz Deja zaprosił liderów organizacji związkowych działających w spółce na spotkanie dotyczące wynagrodzeń w PGG.

GKS Tychy podczas meczu z ŁKS-em Łódź świętował 55. urodziny. Nie brakowało górniczych akcentów

18 kwietnia piłkarze GKS-u Tychy uczcili 55-lecie klubu w wyjątkowej oprawie silnie zakorzenionej w górniczej tradycji regionu. Spotkanie z ŁKS-em Łódź, wygrane 3:2, stało się nie tylko sportowym widowiskiem, ale także symbolicznym hołdem dla pracy pokoleń górników.

Enea chce w tym roku przygotować znaczące inwestycje w magazyny energii

Enea chce w tym roku skupić się na przygotowaniu inwestycji w magazyny energii - poinformował we wtorek wiceprezes spółki Bartosz Krysta. Wartość inwestycji na ten cel wrośnie jednak dopiero w przyszłym roku.