180 mln zł zysku netto PGNiG w trzecim kwartale 2008 r.
Jako przyczynę spadku, Hinc podał m.in. rosnące koszty zakupu gazu. \"Wydobycie gazu spadło o 8 proc. Dla odmiany odnotowaliśmy wzrost sprzedaży gazu o 3 proc.\" - powiedział. Dodał, że różnica pomiędzy wydobyciem a sprzedażą musiała być pokryta droższym gazem z importu.
Zaznaczył, że w trzecim kwartale 2008 r. w porównaniu do trzeciego kwartału 2007 r. wzrosły przychody spółki ze sprzedaży o 17 proc. Podkreślił, że wyniki PGNiG są dobre w kontekście obecnej sytuacji na rynku.