„Silesia”: Umowa społeczna o krok
Prawdopodobnie dzisiaj (25 października) zakończone zostaną negocjacje dotyczące zawarcia umowy społecznej pomiędzy załogą kopalni „Silesia”, a koncernem EPH, który chce nabyć kopalnię – dowiedział się portal nettg.pl.
Jak tłumaczył nam Dariusz Dudek, przewodniczący NSZZ „Solidarność” w kopalni, najważniejszym zapisem w umowie społecznej jest gwarancja zatrudnienia dla pracowników, którzy przejdą do nowego pracodawcy zgodnie z artykułem 23’ Kodeksu pracy. Po pomyślnym zakończeniu dzisiejszych negocjacji obie strony będą jeszcze ratyfikować umowę.
Transakcja zbycia kopalni „Silesia” powinna zostać zakończona do 23 grudnia. Z nieoficjalnych informacji wynika, że procedura jest już na finiszu.