„Rydułtowy-Anna”: Górnik wciąż pod opieką lekarzy
Najpoważniej ranny górnik z kopalni Rydułtowy- Anna wciąż przebywa w rybnickim szpitalu – poinformowało Radio Katowice. Lekarze jego stan określają jako poważny, ale stabilny. Dwaj pozostali mężczyźni, którzy trafili do szpitala w Rydułtowach, zostali wypisani już do domu.
Mężczyzna spędził na głębokości 1200 m ponad siedem godzin. W wyniku wstrząsu, o sile ponad 2 stopni w skali Richtera, który miał miejsce w czwartek w nocy zginął jeden górnik. W rejonie zagrożenia znajdowało się 8 mężczyzn. Czterem udało sie samemu wydostać. Trzech uratowali ratownicy.