Lepiej zmienić termin wyjazdu, niż odwołać wakacje

fot: Krystian Krawczyk

Polska ma jeszcze 7 miesięcy, aby powstrzymać powtórkę greckiego scenariusza i nie pozwolić UE na zniszczenie naszej gospodarki

fot: Krystian Krawczyk

Lepiej zmienić termin wyjazdu niż odwołać wakacje - pomagamy w ten sposób branży i wspieramy gospodarkę - zaapelował we wtorek, 17 marca, na Twitterze resortu wiceminister rozwoju Andrzej Gut-Mostowy.

"Radzimy turystom patrzeć w kalendarz i cierpliwie obserwować sytuację. Lepiej zmienić termin wyjazdu, niż odwołać wakacje - pomagamy w ten sposób branży i wspieramy gospodarkę" - czytamy we wpisie wiceszefa MR, zamieszczonym na Twitterze resortu rozwoju.

Akcję "Zmień termin nie odwołuj podróży - ocalmy turystykę" poparła m.in. Polska Organizacja Turystyczna, która zaapelowała w tej sprawie na Twitterze.

Branża turystyczna to oprócz m.in. transportowej, gastronomicznej, sektora rozrywki jedna z tych, która w związku z rozprzestrzenianiem się epidemii koronowirusa znalazły się w najtrudniejszej sytuacji.

Koronawirus w Polsce: Wszystko o koronawirusie Covid19

 

 

MOŻE CIĘ ZAINTERESOWAĆ

Senat przeciwko prezydenckiemu referendum w sprawie unijnej polityki klimatycznej

Senat w środę nie wyraził zgody na przeprowadzenie ogólnokrajowego referendum ws. unijnej polityki klimatycznej, które proponował prezydent. To drugi wniosek prezydenta w tej sprawie, który został odrzucony przez Senat.

Blisko 60 tysięcy osób w Polsce pobiera świadczenie Mama 4 plus. To też żony górników

Województwo śląskie zajmuje pierwsze miejsce w kraju pod względem liczby osób pobierających rodzicielskie świadczenie uzupełniające, tzw. „Mama 4 plus”. W Śląskim pobiera je ponad 6,8 tys. osób. Jednak nie każda osoba, która ma prawo do świadczenia, otrzymuje pełną kwotę. Wysokość wsparcia z ZUS zależy m.in. od tego, czy ktoś dostaje już własną emeryturę lub rentę, czy też nie. 

60 tysięcy instalacji to dopiero początek. Rusza nowa kampania

Narodowy Fundusz Ochrony Środowiska i Gospodarki Wodnej rozpoczyna kampanię, której celem jest przeciwdziałanie suszy.

Oddaj krew podczas wakacji – RCKiK w Katowicach apeluje do dawców

Wakacje to czas wyjazdów i odpoczynku, ale również okres, w którym liczba dawców krwi wyraźnie spada. Tymczasem szpitale potrzebują jej każdego dnia dla pacjentów poddawanych operacjom, osób poszkodowanych w wypadkach oraz chorych wymagających transfuzji. Regionalne Centrum Krwiodawstwa i Krwiolecznictwa (RCKiK) w Katowicach uruchomiło wakacyjny apel i wskazało grupy krwi, których aktualnie brakuje najbardziej.