Górnictwo: CSRG doceniona za kształtowanie bezpiecznych warunków pracy

1574073527 buchwald piotr zlota karta csrg

fot: CSRG

- Otrzymanie tego wyróżnienia nie jest dziełem przypadku. Musieliśmy wykazać, że w naszej spółce bezpieczeństwo pracy to priorytet - stwierdza prezes CSRG dr inż. Piotr Buchwald

fot: CSRG

Centralna Stacja Ratownictwa Górniczego w Bytomiu kolejny raz została wyróżniona „Złotą Kartą Lidera Bezpiecznej Pracy” Wyróżnienie odebrał prezes CSRG dr inż. Piotr Buchwald w czasie gali zorganizowanej w ramach XXII Konferencji Forum Liderów Bezpiecznej Pracy pt. „ Praca w przyszłości”, która odbyła się w Warszawie – poinformował portal netTG.pl rzecznik bytomskiej Stacji Robert Wnorowski.

Pomysłodawcą tej nagrody jest Centralny Instytut Ochrony Pracy – Państwowy Instytut Badawczy. Ma ona stanowić dalszy impuls do dalszych działań na rzecz kształtowania bezpiecznych warunków pracy.

- Otrzymanie tego wyróżnienia nie jest dziełem przypadku. Musieliśmy wykazać, że w naszej spółce bezpieczeństwo pracy to priorytet. To przede wszystkim odpowiednie warunki, jak również przemyślane i dopasowane do realiów procedury. Ratownicy górniczy pracują w ekstremalnych warunkach, dlatego ochrona zdrowia i życia tych ludzi jest m.in. dla mnie osobiście najważniejsza. W tym przypadku nie ma mowy o jakimkolwiek kompromisie – mówi prezes Piotr Buchwald.

Potwierdzeniem tych słów może być m.in. udział CSRG w projekcie dotyczącym odzieży ochronnej i chłodzącej bielizny dla ratowników górniczych, który otrzymał wiele prestiżowych nagród, wśród nich - Złoty Medal Międzynarodowych Targów Poznańskich oraz Złoty Medal na Międzynarodowych Targach Wynalazczości, Badań Naukowych i Nowych Technologii w Brukseli.

- Tego rodzaju wyróżnienia odbiera się z ogromną satysfakcją, jednak chcę wyraźnie podkreślić, że nikt nie zamierza spoczywać na laurach. Jestem przekonany, że w kwestii podwyższania poziomu bezpieczeństwa pracy, CSRG nie powiedziała ostatniego słowa – przyznał szef bytomskiej Stacji.

MOŻE CIĘ ZAINTERESOWAĆ

Katowice i Ostrawę połączy szybka kolej? Czesi są zachwyceni GZM, chcą stworzyć megalopolis

Do powołania megalopolis pomiędzy województwem śląskim a krajem morawsko-śląskim jeszcze daleka droga, ale kiedyś trzeba ją rozpocząć. W środę, 24 czerwca, o tej idei rozmawialiśmy w Konsulacie Generalnym Rzeczpospolitej Polskiej w Ostrawie. Nasi czescy partnerzy z powołanego niedawno Instytutu Polityki Metropolitalnej chcą korzystać z naszych doświadczeń w procesie powołania związku metropolitalnego u siebie. 

Pracowali w kopalniach, teraz chorują. Wiemy jakie choroby dotykają górników najczęściej

Pylice są najczęściej stwierdzaną chorobą zawodową w przemyśle wydobywczym od wielu lat. W 2025 r. w porównaniu do 2024 r., zwiększył się udział procentowy stwierdzonych pylic płuc w stosunku do pozostałych chorób zawodowych. Pylice górników kopalń węgla, wywołane są wdychaniem pyłu mieszanego, składającego się głównie z krzemionki, węgla i glinokrzemianów – wskazują w swym raporcie rocznym eksperci z Wyższego Urzędu Górniczego.

Premier: Budowa energetyki w oparciu o OZE pozwala wypełniać zobowiązania wobec przyszłych pokoleń

- Polski wysiłek, aby budować energetykę w oparciu o odnawialne źródła energii pozwalają wypełniać zobowiązania wobec przyszłych pokoleń, a więc produkować czystą energię - powiedział w sobotę premier Donald Tusk na farmie fotowoltaicznej w Kleczewie.

Tragiczny wypadek w Hucie Miedzi Głogów II. Nie żyje 38-letni pracownik huty

Do tragicznego wypadku doszło w nocy z piątku na sobotę na terenie należącej do KGHM Huty Miedzi Głogów II. Zginął 38-letni pracownik huty.