Logowanie do konta użytkownika
Konto użytkownika
Imię i nazwisko/nick
E-mail
Hasło
Powtórz hasło
Newsletter
REKLAMA 300x100 | ROTACYJNA/NIEROTACYJNA
REKLAMA300x100 | ROTAC./NIEROTAC. STREFA [NEWS - LEFT]
REKLAMA 300x150 | ROTACYJNA/NIEROTACYJNA
REKLAMA300x150 | ROTACYJNA/NIEROTACYJNA STREFA [NEWS - LEFT]
REKLAMA 300x200 | ROTACYJNA/NIEROTACYJNA
REKLAMA300x200 | ROTACYJNA/NIEROTACYJNA STREFA [NEWS - LEFT]
REKLAMA 300x100 | ROTACYJNA/NIEROTACYJNA
REKLAMA300x100 | ROTACYJNA/NIEROTACYJNA STREFA [NEWS - LEFT1]
REKLAMA 300x150 | ROTACYJNA/NIEROTACYJNA
REKLAMA300x150 | ROTACYJNA/NIEROTACYJNA STREFA [NEWS - LEFT1]
REKLAMA 300x200 | ROTACYJNA/NIEROTACYJNA
REKLAMA300x200 | ROTACYJNA/NIEROTACYJNA STREFA [NEWS - LEFT1]
NAJNOWSZE GALERIE
Po burzy w Tatrach 5 osób nie żyje, ponad 150 rannych
23 sierpnia 2019
Wieża szybu Sas runęła w Mysłowicach
22 sierpnia 2019
Anielskie wakacje z Węglokoksem
19 sierpnia 2019
W Katowicach drugi dzień uroczystości z udziałem prezydenta RP
16 sierpnia 2019
Wielka defilada przeszła przez Katowice
15 sierpnia 2019
REKLAMA 300x100 | ROTACYJNA/NIEROTACYJNA
REKLAMA370x100 | ROTACYJNA/NIEROTACYJNA STREFA [NEWS - LEFT2]
REKLAMA 300x150 | ROTACYJNA/NIEROTACYJNA
REKLAMA300x150 | ROTACYJNA/NIEROTACYJNA STREFA [NEWS - LEFT2]
REKLAMA 300x200 | ROTACYJNA/NIEROTACYJNA
REKLAMA300x200 | ROTACYJNA/NIEROTACYJNA STREFA [NEWS - LEFT2]
REKLAMA 900x100 | ROTACYJNA/NIEROTACYJNA
REKLAMA900x100 | ROTACYJNA/NIEROTACYJNA STREFA [NEWS - TOP]
13 czerwca 2017 Portal gospodarka i ludzie autor: KRA
Górnictwo: prezes SRK - jestem gotów na poniesienie konsekwencji
W związku z aresztowaniem wiceprezesa Zarządu jestem gotów na poniesienie zawodowych konsekwencji. Nie oznacza to jednak, że czuję się współwinny bezprawnych działań, które organy ścigania zarzucają któremukolwiek pracownikowi Spółki, nawet jej wiceprezesowi - stwierdził Marek Tokarz, prezes SRK
fot: Kajetan Berezowski

Prezes Zarządu Spółki Restrukturyzacji Kopalń SA Marek Tokarz podczas dzisiejszej (13 czerwca br.) konferencji prasowej przedstawił oświadczenie. Jest ono związane z zatrzymaniem przez funkcjonariuszy Centralnego Biura Korupcyjnego w ub. tygodniu wiceprezesa SRK Mirosława S. i postawienia mu zarzutu przyjmowania łapówki.

Oto pełna treść oświadczenia prezesa Marka Tokarza:

 

Bytom, 13 czerwca 2017 roku

OŚWIADCZENIE


W związku z zatrzymaniem i aresztowaniem wiceprezesa Zarządu Spółki, którą zarządzam od 2006 roku, pragnę wygłosić następujące oświadczenie:

Jako Prezes Zarządu Spółki Restrukturyzacji Kopalń S.A. ponoszę odpowiedzialność za funkcjonowanie firmy, a zwłaszcza za prawidłową pracę jej Zarządu. Oczywiste jest więc, że w związku z aresztowaniem wiceprezesa Zarządu jestem gotów na poniesienie zawodowych konsekwencji.

Nie oznacza to jednak, że czuję się współwinny bezprawnych działań, które organy ścigania zarzucają któremukolwiek pracownikowi Spółki, nawet jej wiceprezesowi. Prezes Zarządu żadnej spółki nie został wyposażony w narzędzia, które pozwalają mu kontrolować działania innych pracowników, podejmowane z ich własnej inicjatywy i poza jej strukturami. Zgodnie z podziałem kompetencji w Zarządzie, niewłaściwe zachowania, o których bezprawność posądzany jest wiceprezes, dotyczyły spraw, które należały do jego wyłącznego nadzoru.

Przez 11 lat kierowania firmą, naczelną zasadą, zgodnie z którą podejmowałem decyzje, była uczciwość i respektowanie prawa. Tym bardziej boli, że działanie przypisywane wiceprezesowi kosztuje mnie utratę zaufania, o które zawsze dbałem. Zgodne z prawem i transparentne działanie nie wystarczyło, by zabezpieczyć się przed skutkami nieodpowiedzialnych działań wiceprezesa Zarządu, które według organów ścigania noszą cechę bezprawności.

Naturalny w każdej firmie podział obowiązków pomiędzy członków Zarządu i rozdział kompetencji sprawia, że nie jest możliwa ani prawnie, ani organizacyjnie bezpośrednia kontrola wszystkich podejmowanych decyzji. Jeśli brakuje szczerości i uczciwości, jeśli znajomość istniejących procedur wykorzystuje się w celu osiągnięcia prywatnych korzyści, a takie zarzuty formułowane są wobec wiceprezesa, to stawia się pozostałych członków Zarządu na niemożliwej do obrony pozycji. Ale nie czyni to z nas współwinnych niewłaściwych zachowań.

W mediach i

Strona
1
2
REKLAMA 900x150 | ROTACYJNA/NIEROTACYJNA
REKLAMA900x150 | ROTACYJNA/NIEROTACYJNA STREFA [NEWS - BOTTOM]
Aktualności powiązane
REKLAMA 900x150 | ROTACYJNA/NIEROTACYJNA
REKLAMA900x150 | ROTACYJNA/NIEROTACYJNA STREFA [NEWS - BOTTOM1]
REKLAMA 900x200 | ROTACYJNA/NIEROTACYJNA
REKLAMA900x200 | ROTACYJNA/NIEROTACYJNA STREFA [NEWS - BOTTOM1]
Komentarze (17)
 • PracownikSRK 16 czerwca 2017 21:24:25
  Profile Avatar

  Odrobinę szacunku dla ludzi prezesie. Zobaczymy jak kolega zacznie sypać. Teraz pora na inne firmy i ich zarządu. I nie zapominać o dziwnych układach z uczelniani. Taki dziekan wydziału górniczego z gliwic zrobił dla SRK chyba kilkanaście ekspertyz co się tylko do kosza nadają a kasa poszła. Brawo CBA.

 • Krzysztof Sobkowiak 16 czerwca 2017 08:13:28
  Profile Avatar

  W normalnym świecie, normalny Prezes Zarządu podał by się do dymisji, a nie wybielał swojej wątpliwej reputacji takim oświadczeniem.

 • Zenek 14 czerwca 2017 16:20:55
  Profile Avatar

  Tak kradną że ubrań do dziś na Krupiński nie maj a wypłaty po 2000zł taka prawda

 • do redakcji 14 czerwca 2017 08:54:55
  Profile Avatar

  Do redakcji. Czy można liczyć na relację z tej konferencji prasowej? Chyba ktoś zadał jakieś pytanie p. Tokarzowi po przedstawieniu oświadczenia, czy też wszyscy uwierzyli w jego nieskazitelność i bali się jego kroków prawnych? Mam nadzieję, że sprawa korupcji w SRK będzie śledzona przez portal nettg, bo to na prawdę interesuje ludzi górnictwa.

 • Mariusz R. 13 czerwca 2017 22:53:37
  Profile Avatar

  Jak to ile trwał? Proceder trwał od 2006r. w myśl zasady przy Pańskiej i moja fortuna wyrośnie. A ministerstwo ? Chłopki z ferajny wiedzą wszystko. No bo po co Pana Cudnego lobbować na stanowisko SRK ? Z innej opcji politycznej wieje jak wiatr zawieje. Ale zna tego i tamtego. Ukryje to i tamto. A jak co to się go wymieni. Od miało się coś zmienić i Nic się nie zmieniło.

 • SRK 13 czerwca 2017 22:43:52
  Profile Avatar

  Chce pan merytorycznej krytyki??? Prosimy!!! 1. Kto zatwierdza wnioski przetargowe w SRK jak nie Zarząd w liczbie minimum dwóch członków? Na ilu wnioskach widnieje Pana podpis? - Nie wie Pan co podpisuje? Nie czyta Pan tego? 2. Kto podpisuje umowy z firmą wygrywającą postępowanie przetargowe w SRK? jak nie Zarząd w liczbie minimum dwóch członków? Nie ma tam pana podpisu? Nie wie pan kto wygrywa? Nie zastanawiało pana dlaczego wciąż te same firmy? Nie czyta Pan tego? 3. Nie wie Pan jak w postępowaniu przetargowym w spółce SRK ustawia się parametry w SIWZ aby tylko jedna wybrana firma je spełniła np. wymaga się od wykonawcy wymogów ISO do robót szybowych co jest kompletna bzdurą? 4. A polityka kadrowa. Pan bezpośrednio jest za nią odpowiedzialny? nie wie Pan ze SRK to firma rodzinna i każdy ma tu syna, córkę, znajomego lub krewnego a dzięki temu zobowiązania i dług wdzięczności wobec Pana który prędzej czy później trzeba spłacić. 5. A polityka płacowa też Panu podlega. Nie wie Pan że za zasługi osoby na tych samych stanowiskach maja rożne wynagrodzenia. Dużo!!! więcej zarabiają te pokorne i współpracuje a drugie na tych samych stanowiskach maja ledeo średnią krajową mimo iż pracują lepiej i więcej i maja dłuższy staż? 6. A stosunki między ludzkie i Pańska pogarda wobec jednych a pochlebstwa wobec nielicznych drugich. 7. A o awansach ludzi za próbę ustawienia przetargu w CZOK i likwidacji szybu za parę milionów którgo nie trzeba było likwidować?? Też Pan nie wie? przecierze Zarząd podpisywał przeniesienia tych ludzi, a SIWZ widniał na stronie internetowej. Dopóki nie kazaliście go wycofać bo to była totalna kompromitacja i CBA miałoby już wcześniej pełne ręce roboty. Jeśli Pan jest nie winny to chociaż w tym ostatnim przypadku trzeba było donieść sprawę do CBA a nie kryć kolegów

 • Danuśka 13 czerwca 2017 22:04:23
  Profile Avatar

  Dziś najlepiej się wybielić Panie prezesie i zwalić całą winę kolegę z który pan wódkę pił i nie na jednej imprezie Pan był Codziennie mijał go Pan kilkanaście razy bo macie biuro 3 metry od siebie. Na każdym zebraniu Zarządu Pan był i nagle nie wie Pan co wiceprezes robił Niech Pan nie kpi z ludzi !!! A o gumowym uchu pan pamięta ??? jak ktoś się u Mirosława S. ze znajomych pokazywał to to kto minute puzniej wchodził do pokoju jak nie Pan??? Ate teraz Mirosław winny a Pan nic nie wie?? Ciekawe co pan powie razem z panem ministrem jak CBA przyjdzie po kolejna osobę w SRK tez Pan jej nie będzie znał?? Zbiorowa amnezja albo demencja starcza :-)

 • Miruś 13 czerwca 2017 21:57:50
  Profile Avatar

  Panie Marku wreszcie pięknie się stało! Dość już tej patologii i żenady! Brawo służby CBA za wspaniale przeprowadzoną akcję! Miruś złapał się jak szczur. Czujność swoją zatracił już wiele lat temu. Był pewny, że zostanie ponownie wybrany na wiceprezesika. Tłumaczenie Pańskie, że o niczym Pan nie wiedział jest bardzo śmieszne. Wielokrotnie przez wiele lat otrzymywał Pan sygnały o waszej działalności, lecz udawał Pan, że jest wszystko w porządku. Jak Mirek zacznie śpiewać jak na świętej spowiedzi, to jak Pan wtedy będziesz wyglądał? Dziwię się bardzo Ministerstwu Energii, że nie odwołało pozostałych dwóch członków Zarządu w ten poniedziałek. Obciach na całej lini! Ciekawe ile ten proceder trwał lat?

 • CZOK 13 czerwca 2017 21:36:41
  Profile Avatar

  '...jestem gotów do poniesienia zawodowych konsekwencji.' Pan prezes nawet na konferencji robi sobie jaja z opinii publicznej!!! Jakie konsekwencje zawodowe??... Panie prezesie dość ogłupiania ludzi przecież za 18 dni kończy się Panu kadencja Prezesa to i tak poniesie Pan naturalne konsekwencje zawodowe i może emeryturka w zanadrzu??? Ty nie o konsekwencje zawodowe Panie Prezesie tylko karne pana czekają :-) No chyba, że Pan jak wiceprezes Mirosław S. miał zagwarantowana kolejna kadencję i z niej i liczył pan na kolejne profity....?

 • Ernest 13 czerwca 2017 20:53:41
  Profile Avatar

  Wypłacicie pracownikom makoszów nalezne im odprawy bo ile na nie można czekać

 • ursus 13 czerwca 2017 20:49:27
  Profile Avatar

  Ciekawe kto wygra przetarg na zabudowe rurociagu dn 350 na KWK Centrum i ciekawe ile bedzie ofert

 • Xxx 13 czerwca 2017 19:24:34
  Profile Avatar

  Kpina. Czemu usuwane sa komentarze. 90% przetargow ustawione - jedna firma wygrywa likwidacje szybow gdzie koszt kruszywa jest drozszy od jej ceny przetargowej. Slynne przetargi gdzie tylko jedna firma moze zlozyc oferte, zmiana zapisow siwz bez prosby wykonawców i wiele wiele innych oraz wprowadzenie rozwiazan/produktow ktore spelnia 'przyjazna' firma

 • czystosći uczciowść 13 czerwca 2017 16:40:25
  Profile Avatar

  Uczciwa likwidacja szybów na kwk kaziemiezrz juliusz !!!!!!!!czysta transparentność oraz uczciwy zasyp na kwk Porąbka klimontów czysta uczciwość jak woda w Bobrku!zostawione rociete chodniki na kazimiezrzu oraz makoszowy to wzorcowa gospodarność!!!

 • naduczciwość!!! 13 czerwca 2017 16:37:16
  Profile Avatar

  Panie Tokarz pora być mężczyzną i ponieść konsekwencje!!!!! uczciwa praca chyba sam Pan w to nie wierzy!!!!!! uczciwe przetargi wygrywane przez firmy za 6% wartości uczciwe zasypy szybów ze zmienionym materiałem sama uczciwość!!!!

 • robia na grubie 13 czerwca 2017 15:49:46
  Profile Avatar

  W każdym normalnym kraju byłbyś już ścierwem.... ale w Polsce i tak wypłyniesz jak wielu tobie podobnych, wpadłeś więc spier....j, mam nadzieję że ABW zacznie robić więcej takich kontrolowanych prowokacji. Jak wiadomo na węglu i instytucjach pokrewnych zarabiają wszyscy oprócz górników

 • Zyga 13 czerwca 2017 14:02:40
  Profile Avatar

  Honorowo będzie jak sam zrezygnujesz !

 • KWK ŚLĄSK 13 czerwca 2017 14:00:18
  Profile Avatar

  No i jest miejsce dla p. Cudnego

 • TONIA
  user

REKLAMA 400x100 | ROTACYJNA/NIEROTACYJNA
REKLAMA400x100 | ROTACYJNA/NIEROTACYJNA STREFA [NEWS - RIGHT]
REKLAMA 400x150 | ROTACYJNA/NIEROTACYJNA
REKLAMA400x150 | ROTACYJNA/NIEROTACYJNA STREFA [NEWS - RIGHT]
REKLAMA 400x200 | ROTACYJNA/NIEROTACYJNA
REKLAMA400x200 | ROTACYJNA/NIEROTACYJNA STREFA [NEWS - RIGHT]
REKLAMA 400x100 | ROTACYJNA/NIEROTACYJNA
REKLAMA400x100 | ROTACYJNA/NIEROTACYJNA STREFA [NEWS - RIGHT1]
REKLAMA 400x150 | ROTACYJNA/NIEROTACYJNA
REKLAMA400x150 | ROTACYJNA/NIEROTACYJNA STREFA [NEWS - RIGHT1]
REKLAMA 400x200 | ROTACYJNA/NIEROTACYJNA
REKLAMA400x200 | ROTACYJNA/NIEROTACYJNA STREFA [NEWS - RIGHT1]
CZĘSTO CZYTANE
Piast musi przedłużyć życie
17 sierpnia 2019
13900
Podwyżki w PGG? Wiceminister uchyla rąbka tajemnicy
19 sierpnia 2019
12468
Zamknięta kopalnia ożyje?
17 sierpnia 2019
12048
CBA i prokuratura weszły do JSW
21 sierpnia 2019
9819
Górnicza spółka z prawie miliardowym zyskiem w pierwszym półroczu
21 sierpnia 2019
7628
Pierwsze półrocze? Mogło być lepiej
20 sierpnia 2019
6903
Psie nosy na Barbarze
17 sierpnia 2019
6525
REKLAMA 400x100 | ROTACYJNA/NIEROTACYJNA
REKLAMA400x100 | ROTACYJNA/NIEROTACYJNA STREFA [NEWS - RIGHT2]
REKLAMA 400x150 | ROTACYJNA/NIEROTACYJNA
REKLAMA400x150 | ROTACYJNA/NIEROTACYJNA STREFA [NEWS - RIGHT2]
REKLAMA 400x200 | ROTACYJNA/NIEROTACYJNA
REKLAMA400x200 | ROTACYJNA/NIEROTACYJNA STREFA [NEWS - RIGHT2]
Mogą cię zainteresować
REKLAMA 1600x200 | ROTACYJNA/NIEROTACYJNA
REKLAMA1600x200 | ROTACYJNA/NIEROTACYJNA STREFA [NEWS - UNDER]
Partnerzy portalu
Patronaty portalu