ZZG: Będą rozmowy o podwyżkach

Czerkawski GAL

fot: Jarosław Galusek

- Jeśli rząd nie zmieni swojej polityki w stosunku do strony społecznej w górnictwie, to niedługo zagrożą nam strajki - przewiduje Wacław Czerkawski

fot: Jarosław Galusek

- Na przełomie stycznia i lutego Związek Zawodowy Górników w Polsce planuje rozmowy płacowe z przedstawicielami spółek węglowych – poinformował, w rozmowie z nettg.pl Wacław Czerkawski, wiceszef ZZG.

Związek liczy na podwyżki, jednak póki co nie ma skonkretyzowanych kwot, czy wartości procentowych jakich będą domagać się związkowcy. - Na razie trudno mówić o konkretach, będziemy odnosić się do sytuacji jaką przedstawią spółki – powiedział Czerkawski.

ZZG nie spodziewa się łatwych rozmów, ale jak zapowiedział Czerkawski – żądania związku nie wezmą się z sufitu.

Rokowania ZZG co do rozmów z katowickimi spółkami są optymistyczne. Kompania Węglowa i Katowicki Holding Węglowy zakończyły ubiegły rok z zyskiem i zdaniem Czerkawskiego powinny „podzielić się z załogą”.

MOŻE CIĘ ZAINTERESOWAĆ

Wojciech Balczun: Orlen nie prowadzi rozmów ws. zakupu rafinerii Schwedt

Orlen nie prowadzi obecnie negocjacji dotyczących zakupu rafinerii Schwedt ani objęcia udziałów w niemieckiej spółce PCK Schwedt - poinformował minister aktywów państwowych Wojciech Balczun w odpowiedzi na poselską interpelację.

Koniec rosyjskiego gazu szansą dla Polski. Rośnie znaczenie tranzytu

Znaczenie Polski jako kraju tranzytowego w handlu gazem ziemnym może wzrosnąć w najbliższych latach dzięki całkowitemu wycofaniu się UE z importu gazu z Rosji, przy utrzymującym się popycie na to paliwo – wskazali analitycy Polskiego Instytutu Ekonomicznego.

Górnicy jeździli tam elektryczną kolejką już ponad 50 lat temu. Niezwykła historia kopalni Jan

Już dwukrotnie wspominałem o doświadczalnej, zautomatyzowanej kopalni Jan, która powstała w 1968 r. na części kopalni Wieczorek. W odróżnieniu od otwieranej dekadę temu kopalni Bzie-Dębina miała ona dwa szyby i wypełniała definicję kopalni. Stanowiła w istocie koncentrację osiągnięć naukowo-technicznych polskiego górnictwa węgla kamiennego z całym intensywnie rozwijanym zapleczem. 

Piknik na Szkale z historią w tle

Radzionków nie zapomina o swej przeszłości, o znanych ludziach i górnictwie, które przyczyniło się do jego rozwoju.