Zmiany w zarządzie ważnej spółki energetycznej
Dwie osoby uzupełniły skład zarządu PGE Dystrybucja. Obejmą stanowiska wiceprezesów.
fot: Krystian Krawczyk
Zarząd PGE Dystrybucja uzupełniony o dwie osoby.
fot: Krystian Krawczyk
Dwie osoby uzupełniły skład zarządu PGE Dystrybucja. Obejmą stanowiska wiceprezesów.
Jak poinformowała spółka w komunikacie, decyzją Rady Nadzorczej w składzie zarządu znaleźli się Agata Dorożalska i Jerzy Tabin, którzy objęli w nim funkcje wiceprezesów. Uchwała w tej sprawie została przyjęta 21 sierpnia. Na jej mocy zarząd PGE Dystrybucja od 1 września będzie pracował w składzie:
- Beata Kurdelska - Prezeska Zarządu
- Andrzej Cząstkiewicz – Wiceprezes Zarządu
- Agata Dorożalska – Wiceprezeska Zarządu
- Jacek Drozd – Wiceprezes Zarządu
- Mariusz Podkański – Wiceprezes Zarządu
- Jerzy Tabin – Wiceprezes Zarządu
Agata Dorożalska to menedżerka z wieloletnim doświadczeniem związana przede wszystkim z sektorem energetycznym i finansowym. W przeszłości pełniła m.in. funkcję prezesa zarządu Orlen New Power.
Jerzy Tabin jest ekonomistą i urzędnikiem związanym z rzeszowskim samorządem. Od grudnia 2023 roku pełnił funkcję dyrektora biura wojewody podkarpackiego w gabinecie wojewody Teresy Kubas-Hul Posiada m.in. dyplomy MBA i DBA.
PGE Dystrybucja należąca do Grupy PGE dostarcza prąd za pomocą sieci wysokich, średnich i niskich napięć do blisko 6 milionów odbiorców końcowych w centralnej i wschodniej Polsce.