Jastrzębska Spółka Węglowa S.A.

31.99 PLN (-5.19%)

KGHM Polska Miedź S.A.

284.30 PLN (+1.90%)

ORLEN S.A.

131.54 PLN (-1.10%)

PGE Polska Grupa Energetyczna S.A.

10.74 PLN (0.00%)

TAURON Polska Energia S.A.

10.49 PLN (-0.10%)

Enea S.A.

25.06 PLN (+1.79%)

Lubelski Węgiel Bogdanka S.A.

32.10 PLN (-4.89%)

Złoto

4 765.92 USD (+1.35%)

Srebro

74.86 USD (-0.89%)

Ropa naftowa

101.13 USD (-2.38%)

Gaz ziemny

2.83 USD (-1.67%)

Miedź

5.61 USD (-0.83%)

Węgiel kamienny

127.90 USD (-1.24%)

Jastrzębska Spółka Węglowa S.A.

31.99 PLN (-5.19%)

KGHM Polska Miedź S.A.

284.30 PLN (+1.90%)

ORLEN S.A.

131.54 PLN (-1.10%)

PGE Polska Grupa Energetyczna S.A.

10.74 PLN (0.00%)

TAURON Polska Energia S.A.

10.49 PLN (-0.10%)

Enea S.A.

25.06 PLN (+1.79%)

Lubelski Węgiel Bogdanka S.A.

32.10 PLN (-4.89%)

Złoto

4 765.92 USD (+1.35%)

Srebro

74.86 USD (-0.89%)

Ropa naftowa

101.13 USD (-2.38%)

Gaz ziemny

2.83 USD (-1.67%)

Miedź

5.61 USD (-0.83%)

Węgiel kamienny

127.90 USD (-1.24%)

Zamknięta autostrada D3 po słowackiej stronie od Zwardonia

Zwardon granica

fot: Mapy Google

Powodem całkowitego zamknięcia jednojezdniowej trasy D3 na odcinku Svrčinovec - Skalite, jest konserwacja, serwis i naprawy w tunelach Po-ana i Svrčinovec, a także remonty na autostradzie

fot: Mapy Google

Zarządca słowackiej sieci dróg zamknął w poniedziałek rano fragment autostrady D3 Skalite - Świerczynowiec, z którym w pobliżu Zwardonia łączy się polska trasa ekspresowa S1 - wynika z informacji na stronie Národnej dia-ničnej spoločnosti (NDS). Zamknięcie ma potrwać do końca sierpnia br.

Jak podano na stronach NDS, powodem całkowitego zamknięcia jednojezdniowej trasy D3 na odcinku Svrčinovec - Skalite, jest konserwacja, serwis i naprawy w tunelach Polana i Svrčinovec, a także remonty na autostradzie.

Ograniczenie dotyczy okresu od poniedziałku 9 sierpnia 2021 (godz. 8.) do wtorku 31 sierpnia br. (godz. 20). Objazd w kierunku z Polski wytyczono drogą I/12 z limitem do 7,5 t., a w stronę Polski drogą I/11 w kierunku Czeskiego Cieszyna przez miejscowość Svrčinovec - Zátky.

NDS podała, że prace w tunelach skoncentrują się na oczyszczeniu wykładziny tunelu, chodników, jezdni, kanałów głównych i szczelinowych, technologiach, odolejaczach, ekranach akustycznych oraz kontroli zaopatrzenia w wodę przeciwpożarową.

Równolegle wykonywane mają być testy serwisowe i funkcjonalne urządzeń technologicznych. Podczas zamknięcia odcinka prowadzone będą także prace przy remontach dróg oraz usuwane usterki w okresie reklamacyjnym.

Jednojezdniowy, przygraniczny odcinek autostrady D3 Skalite - Świerczynowiec o długości ok. 15 km oddano do użytku w 2017 r. Trasa D3 to część słowackiej sieci autostrad, która docelowo licząc ok. 58 km ma połączyć trasę S1 na polskiej granicy z autostradą D1 w Żylinie.

Dotąd, oprócz odcinka Skalite - Świerczynowiec, zbudowano odcinki D3 na wysokości Żyliny (ok. 13 km) oraz obwodnicę Czadcy (ok. 6 km, jednojezdniową). Połączenia pomiędzy nimi zapewnia droga nr 11.

MOŻE CIĘ ZAINTERESOWAĆ

JSW obniżyła cel wydobycia węgla w 2026 r. z 13,5 mln ton do 13,3 mln ton

Zarząd Jastrzębskiej Spółki Węglowej obniżył przewidywany roczny poziom wydobycia węgla ogółem w 2026 r. z ok. 13,5 mln ton do ok. 13,3 mln ton - wynika ze środowego raportu bieżącego spółki. Powód to skutki grudniowego wyrzutu metanu w kopalni Pniówek, w następstwie którego zginęło dwóch górników.

Witamy w rodzinie – już 2 500 CUdownych Rodziców KGHM!

Każdy CUdowny Rodzic to dla KGHM wielka radość i duma. Już 2500 naszych pracowników zostało uhonorowanych wyjątkowym pakietem gratulacyjnym z okazji narodzin dziecka. To wyraz uznania dla tych, którzy dzień po dniu łączą zawodowe wyzwania z najpiękniejszą rolą w życiu – rodzica. Naszym 2500 CUdownym Rodzicem, szczęśliwym tatą Huberta jest Daniel Wiśniewski, ratownik straży pożarnej JRGH.

Enea Operator zawiera pierwszą w Polsce umowę na usługę IRB

Enea Operator wykonała kolejny ważny krok w kierunku budowy nowoczesnej, odpornej i elastycznej sieci dystrybucyjnej. Spółka podpisała pierwszą w Polsce umowę na świadczenie usługi Interwencyjnej Regulacji Mocy Biernej (IRB) – to rozwiązanie umożliwiające aktywne zarządzanie poziomami napięć w sieci przy rosnącym udziale odnawialnych źródeł energii (OZE).

Wujek Koniec KZM 31

Ta kopalnia budowała dobrobyt kraju, była świadkiem historii. Teraz kończy żywot

Były łzy wzruszenia, uściski dłoni, wspomnienia razem przepracowanych szycht. Czas mija nieubłaganie. W środę, 1 kwietnia, dokończyła swych dni kopalnia Wujek – miejsce szczególne w historii Śląska i Polski. Symbol ciężkiej, górniczej pracy, a zarazem walki z ustrojem totalitarnym.