Jastrzębska Spółka Węglowa S.A.

28.50 PLN (0.00%)

KGHM Polska Miedź S.A.

356.65 PLN (+5.83%)

ORLEN S.A.

143.86 PLN (+2.03%)

PGE Polska Grupa Energetyczna S.A.

10.92 PLN (+3.41%)

TAURON Polska Energia S.A.

9.66 PLN (+1.73%)

Enea S.A.

21.68 PLN (+2.17%)

Lubelski Węgiel Bogdanka S.A.

23.80 PLN (-2.06%)

Złoto

4 745.30 USD (+0.85%)

Srebro

86.68 USD (+8.45%)

Ropa naftowa

104.58 USD (+0.41%)

Gaz ziemny

2.91 USD (+5.13%)

Miedź

6.49 USD (+3.81%)

Węgiel kamienny

111.60 USD (-0.31%)

Jastrzębska Spółka Węglowa S.A.

28.50 PLN (0.00%)

KGHM Polska Miedź S.A.

356.65 PLN (+5.83%)

ORLEN S.A.

143.86 PLN (+2.03%)

PGE Polska Grupa Energetyczna S.A.

10.92 PLN (+3.41%)

TAURON Polska Energia S.A.

9.66 PLN (+1.73%)

Enea S.A.

21.68 PLN (+2.17%)

Lubelski Węgiel Bogdanka S.A.

23.80 PLN (-2.06%)

Złoto

4 745.30 USD (+0.85%)

Srebro

86.68 USD (+8.45%)

Ropa naftowa

104.58 USD (+0.41%)

Gaz ziemny

2.91 USD (+5.13%)

Miedź

6.49 USD (+3.81%)

Węgiel kamienny

111.60 USD (-0.31%)

Kraj: W trakcie jedenastu miesięcy br. w Katowice Airport obsłużono 5,297 mln pasażerów

1646735604 pyrzowice

fot: Facebook Katowice Airport

We wtorek o godz. 3. w nocy do Taszkentu odleciał kolejny samolot. Na wtorkowy wieczór zaplanowano jeszcze dwa kursy do tego miasta

fot: Facebook Katowice Airport

Ponad 310 tys. podróżnych skorzystało w listopadzie br. z lotniska Katowice - podały w piątek służby prasowe Katowice Airport. Był to najlepszy listopadowy wynik w historii tego portu lotniczego.

Jak poinformował w środę rzecznik Międzynarodowego Portu Lotniczego Katowice w Pyrzowicach Piotr Adamczyk w ruchu pasażerskim lotnisko obsłużyło w listopadzie br. 312,5 tys. osób.

Adamczyk zaznaczył, że to najlepszy listopad w historii katowickiego lotniska - poprzedni rekord pochodził z 2019 r., kiedy na wszystkich rejsach realizowanych z oraz do tego lotniska przewieziono 290,1 tys. osób.

W ramach siatki połączeń regularnych, oferowanych przez linie lotnicze Wizz Air, Ryanair, PLL LOT oraz Air Dolomiti/Lufthansa, odprawiono 216,8 tys. pasażerów. W tym czasie najpopularniejsze były loty do Dortmundu, Londynu-Stansted, Londynu-Luton, Aten oraz Abu Zabi.

Z połączeń czarterowych realizowanych na zlecenie biur podróży skorzystało w listopadzie br. 95,3 tys. osób. Najczęściej latano na wakacje do: Hurghady, Marsa Alam, Sharm El Sheikh, Antalyi oraz Zanzibaru.

Podczas jedenastego miesiąca tego roku na katowickim lotnisku odnotowano w sumie 2 706 i startów i lądowań samolotów, czyli o 301 (o 12,5 proc.) więcej, niż w tym samym czasie w 2022 r.

W trakcie jedenastu miesięcy br. w Katowice Airport obsłużono 5,297 mln pasażerów, tj. o 1,13 mln (o 27,2 proc.) więcej, niż w tym samym okresie rok wcześniej i o 732 tys. (o 16 proc.) więcej w porównaniu z rekordowym 2019 r. Odbyło się tam blisko 42,5 tys. startów i lądowań samolotów, czyli o 4,8 tys. więcej w porównaniu z tym samym okresem w 2022 r.

Jak skomentował prezes zarządzającego lotniskiem Górnośląskiego Towarzystwa Lotniczego (GTL) Artur Tomasik, dane Międzynarodowej Rady Portów Lotniczych pokazują, że całkowity ruch pasażerski w Europie jest ciągle o kilka procent niższy od najlepszych dotąd wyników z 2019 r., tymczasem w Katowice Airport mijający rok będzie rekordowy.

Rezultat z 2019 r. poprawimy o ponad 700 tys. pasażerów, obsługując powyżej 5,6 mln podróżnych. Prognozujemy dalszy dynamiczny wzrost pasażerów, dlatego mamy przygotowany szczegółowy program inwestycyjny. Jego realizacja umożliwi znaczące zwiększenie przepustowości infrastruktury katowickiego lotniska - zasygnalizował Tomasik.

Lotnisko ma już zatwierdzony program inwestycyjny do 2030 r. o wartości ponad 1,5 mld zł, zakładający m.in. budowę w ciągu czterech najbliższych lat nowego terminala i układu komunikacyjnego. Ogółem program ma objąć ponad 20 inwestycji, w tym także budowę terminala cargo czy hangaru technicznego.

MOŻE CIĘ ZAINTERESOWAĆ

Elastyczność i wolność w sercu nowoczesnego miasta – czy mieszkania na wynajem w abonamencie to dobry pomysł?

Współczesny styl życia w dynamicznym otoczeniu wymaga od nas niezwykłej mobilności oraz umiejętności szybkiego adaptowania się do ciągle zmieniających się warunków rynkowych. Coraz więcej osób rezygnuje z tradycyjnych zobowiązań na rzecz rozwiązań, które pozwalają zachować pełną niezależność bez konieczności wiązania się długoletnimi kredytami hipotecznymi. Wybór odpowiedniego miejsca do życia staje się zatem deklaracją naszych priorytetów, gdzie komfort oraz bliskość centrum grają zazwyczaj pierwsze i najważniejsze skrzypce w codziennym grafiku.

Rząd przyjął projekt ustawy o rynku kryptoaktywów i skierował go do Sejmu

Rząd przyjął projekt ustawy o rynku kryptoaktywów i skierował go do Sejmu - poinformował w piątek minister ds. nadzoru nad wdrażaniem polityki rządu Maciej Berek. Dodał, że prezydent Karol Nawrocki tym razem nie ma "argumentów przeciwko tej ustawie".

Sebastian Pypłacz: Referendum daje tylko „tak" albo „nie" na pytanie sformułowane z konkretnym interesem politycznym

- Właśnie tak działa populistyczne referendum. Bierzesz temat, który budzi emocje. Formułujesz pytanie tak, żeby odpowiedź była z góry wiadoma. Zbierasz wynik. I używasz go jako mandatu — do czegokolwiek, co akurat potrzebujesz uzasadnić - Sebastian Pypłacz, wiceprezes Stowarzyszenia BoMiasto komentuje zabiegi prezydenta Karola Nawrockiego o przeprowadzenie referendum na temat Zielonego Ładu.

Giełdy lekko w dół po mocnych wzrostach dzień wcześniej

Czwartkowa sesja na Wall Street zakończyła się niewielkimi spadkami głównych indeksów po mocnych zwyżkach i nowym rekordzie wszechczasów S&P 500 dzień wcześniej. Inwestorzy analizują doniesienia z Bliskiego Wschodu oraz wyniki amerykańskich spółek.