Wzrosty na Wall Street czwarty dzień z rzędu

Piątkowa sesja na Wall Street zakończyła się wzrostami głównych indeksów, kontynuując tym samym silne wzrosty w tym tygodniu, a inwestorzy nadal analizują zmieniający się globalny krajobraz handlowy, a główne firmy technologiczne zyskały na wartości.

Dow Jones Industrial na zamknięciu wzrósł o 0,05 proc., do 40.113,50 pkt.

S&P 500 na koniec dnia wzrósł o 0,74 proc. i wyniósł 5.525,21 pkt.

Nasdaq Composite zwyżkował o 1,26 proc. do 17.382,94 pkt.

Indeks spółek o średniej kapitalizacji Russell 2000 rośnie o 0,01 proc. i wynosi 1.957,62 pkt.

Indeks VIX spada o 6,16 proc., do 24,84 pkt.

Główne indeksy zanotowały w tym tygodniu silne wzrosty. S&P 500 wzrósł o ponad 4 proc., podczas gdy Nasdaq wzrósł o ponad 6 proc. Dow wypadł słabiej, notując tygodniow zwyżkę na poziomie ponad 2 proc.

W ostatnich tygodniach ceny akcji gwałtownie rosły, ponieważ inwestorzy próbowali zrozumieć surowość ceł wprowadzonych przez prezydenta Donalda Trumpa po raz pierwszy 2 kwietnia. Niejednoznaczne komunikaty dotyczące handlu zwiększyły zmienność.

Chiny poinformowały w czwartek, że nie ma żadnych rozmów z USA na temat potencjalnej umowy handlowej. Stało się to po tym, jak USA najwyraźniej złagodziły swoje stanowisko w sprawie stosunków handlowych z Chinami.

W piątek magazyn Time opublikował komentarze Trumpa, w których stwierdził, że uzna za całkowite zwycięstwo, jeśli USA wprowadzą wysokie cła na poziomie 20 do 50 proc. na towary zagraniczne za rok.

MOŻE CIĘ ZAINTERESOWAĆ

Przy rejestracji używanego auta nie trzeba już pokazywać tablic w urzędzie

W środę weszły w życie przepisy, dzięki którym przy rejestracji używanego auta nie trzeba już zdejmować tablic rejestracyjnych, po to, by pokazać je w urzędzie - poinformował minister infrastruktury Dariusz Klimczak. Zamiast tego, od tej pory wystarczy złożyć oświadczenie o tym, że tablice są w dobrym stanie.

Koncesjonariusz autostrady A4 Katowice-Kraków zamierza dalej działać po wygaśnięciu koncesji

Spółka Stalexport Autostrady, czyli właściciel koncesjonariusza autostrady A4 Katowice - Kraków, zamierza dalej działać po wygaśnięciu koncesji w przyszłym roku. Chce bazować na dotychczasowym doświadczeniu w zarządzaniu infrastrukturą - wynika z wtorkowej informacji.

Państwowy gigant powołał do rady nadzorczej dwóch nowych członków

Obradujące we wtorek w Płocku Zwyczajne Walne Zgromadzenie Orlenu powołało do rady nadzorczej, na wniosek Skarbu Państwa, prezesa KGHM Polska Miedź Remigiusza Paszkiewicza i Marcina Siudy, dyrektora pionu finansów w Polskim Holdingu Hotelowym. Po tych głosowaniach obrady się zakończyły.

1692347548 2praca

Liczba pracujących w Polsce obcokrajowców wzrosła o ponad 77 tys.

W ostatnim dniu grudnia 2025 r. pracę w Polsce wykonywało ponad 1,141 mln cudzoziemców, a więc o 7,2 proc. więcej niż w ostatnim dniu grudnia 2024 r. - podał we wtorek GUS. W porównaniu do poprzedniego miesiąca ich liczba zwiększyła się o 0,3 proc.