Małgorzata Mańka-Szulik, obecna prezydent Zabrza, wg nieoficjalnych wyników, rozgromiła konkurencję w wyborach samorządowych, uzyskując poparcie ok. 75 proc. głosujących.
Tym samym potwierdza się prognoza wynikająca z przeprowadzonego na łamach portalu nettg.pl oraz „Trybuny Górniczej”, trwającego od września, plebiscytu na najlepszego włodarza gminy górniczej.
W naszym plebiscycie prezydent Zabrza zajęła pierwsze miejsce, wyprzedzając wójta Marklowic Tadeusza Chrószcza (miejsce 2) oraz prezydenta Bytomia – Piotra Koja, który zajął miejsce trzecie.
W Katowicach wynik też nie jest raczej dla nikogo niespodzianką. Wg danych PKW z 99,39 proc. protokołów – zwyciężył obecny prezydent Piotr Uszok. Poparło go 51,71 proc. wyborców.
Na tegoroczne wakacje wydamy średnio niemal 300 zł więcej na osobę niż rok temu
Średnio 2042 zł wyda statystyczny Polak na tegoroczne wakacje; to o niemal 300 zł więcej niż rok wcześniej - wynika z badania "Wakacyjny Portfel Polaków 2026". Przeciętne gospodarstwo domowe na letni wypoczynek przeznaczy ok. 5,1 tys. zł, czyli ponad 700 zł więcej niż w 2025 r.