Wieliczka: Wodecki zaśpiewa w kopalni

Karnawał w Kopalni Soli w Wieliczce może być jedną z ciekawszych propozycji na niedzielny wieczór, 27. lutego. Od godziny 18 podziemiami kopalni zawładnie muzyka Zbigniewa Wodeckiego.


Grał i śpiewał m.in. w Opolu, Sopocie, Pradze. 27 lutego wystąpi na scenie szczególnej, bo podziemnej, znajdującej się na głębokości 125 m. Wirtuoz skrzypiec i trąbki, kompozytor, wokalista obdarzony niepowtarzalną barwą głosu - Zbigniew Wodecki


Jako pierwsza w komorze Warszawa zabrzmi piosenka aktorska. Przybora, Osiecka, Gertner - wśród soli zaśpiewają utalentowane artystki klasy interpretacji piosenki aktorskiej Andrzeja Zaryckiego Anna Wójciak i Barbara Gąsienica-Gewont. Anna Wójciak jest laureatką krakowskiego Festiwalu Piosenki Studenckiej 2010.


Gospodarzem drugiej części Koncertu Karnawałowego będzie Zbigniew Wodecki. Artysta wykona swoje największe przeboje - utwory, które na trwałe wpisały się do kanonu polskiej muzyki rozrywkowej. "Izolda", "Chałupy welcome to", a może "Zacznij od Bacha"? Podziemne show Wodeckiego z pewnością oczaruje publiczność, podobnie jak legendarne już skrzypce i trąbka.

MOŻE CIĘ ZAINTERESOWAĆ

Nie będzie referendów w Chorzowie i Będzinie. Za mało podpisów i uchybienia formalne

Prezydenci Chorzowa i Będzina mogą spać spokojnie. Komisarze wyborczy odrzucili wnioski o przeprowadzenie referendów w tych miastach. W Chorzowie referendum nie obędzie się z powodu zbyt małej liczny ważnych podpisów poparcia, a w Będzinie z powodu uchybień formalnych.

Elka park slaski

Siedem atrakcji i jeden bilet. TAURON Park Śląski rusza z ofertą Biletu Wspólnego 2026

Aktywny wypoczynek, rodzinna rodzinna rozrywka i obcowanie z naturą - jeden bilet daje dostęp do siedmiu wyjątkowych miejsc. TAURON Park Śląski rusza z ofertą „Biletu Wspólnego 2026”.

1751462582 deszczowka

Od 22 czerwca nabór wniosków na dofinansowanie instalacji zbierających deszczówkę

Nabór wniosków na dofinansowanie instalacji, które pozwalają zbierać i wykorzystywać deszczówkę w domach i ogrodach, rozpocznie się 22 czerwca - poinformował w poniedziałek Narodowy Fundusz Ochrony Środowiska i Gospodarki Wodnej. Wsparcie w tym programie może wynieść maksymalnie 8 tys. zł.

Piekary Pielgrzymka KZ 7

Abp Przybylski: Kopalnie to miejsce pracy tysięcy ludzi, a za tą pracą stoją górnicze rodziny

Do Sanktuarium Matki Sprawiedliwości i Miłości Społecznej w Piekarach Śląskich przyszły w tradycyjnej pielgrzymce w niedzielę, 31 maja, tysiące młodzieńców i mężczyzn, wśród nich górnicy.  Odbywa się ona cyklicznie w ostatnią niedzielę maja, gromadząc tysiące wiernych, którzy przybywają pieszo, rowerami lub autokarami.