Górnictwo: JSW podpisała umowę dotyczącą kształcenia w zawodach górniczych

1717678974 umowa jsw

fot: JSW

Umowę podpisano w Starostwie Powiatowym w Gliwicach

fot: JSW

Przedstawiciele Jastrzębskiej Spółki Węglowej i powiatu gliwickiego zdecydowali o dalszej współpracy dotyczącej kształcenia uczniów w zawodach górniczych i objęcia ich gwarancją zatrudnienia po skończeniu szkoły - poinformowały w czwartek, 6 czerwca, służby prasowe JSW. Porozumienie w imieniu spółki podpisał Artur Wojtków, wiceprezes JSW ds. pracy i polityki społecznej.

Umowę podpisano w Starostwie Powiatowym w Gliwicach. Obejmie ona 60 uczniów, którzy rozpoczną naukę we wrześniu tego roku w branżowej szkole I stopnia wchodzącej w skład Zespołu Szkół Zawodowych nr 2 w Knurowie w zawodach: elektryk, mechanik monter maszyn i urządzeń, ślusarz oraz w technikum: technik mechanik i technik elektryk. Liczba absolwentów przewidzianych do zatrudnienia uzależniona będzie od potrzeb Grupy Kapitałowej JSW. Pozostanie jeszcze jeden warunek do spełnienia, czyli zdanie egzaminu potwierdzającego kwalifikacje zawodowe.

– Oprócz gwarancji zatrudnienia w kopalniach Jastrzębskiej Spółki Węglowej, mamy do zaoferowania uczniom praktyczną naukę zawodu w naszych zakładach. Dziękuję za zaangażowanie i zrozumienie tego, jak ważne jest wspieranie młodzieży w drodze edukacji, zdobywania wiedzy i nowych umiejętności. Cenimy sobie współpracę ze Starostwem Powiatowym w Gliwicach, a dowodem tego jest siódma już umowa, którą dziś podpisujemy – podkreślił wiceprezes Artur Wojtków.

– Cieszę się, że od tylu lat możemy współpracować z tak ważną firmą, jaką jest Jastrzębska Spółka Węglowa, z cenionym pracodawcą i naszym niezawodnym partnerem – powiedział Dawid Rams, starosta gliwicki.

Zawarte ze szkołami porozumienia pozwalają pozyskiwać do pracy doskonale przygotowanych absolwentów, których proces kształcenia dostosowany jest do potrzeb zakładów wydobywczych Jastrzębskiej Spółki Węglowej.

MOŻE CIĘ ZAINTERESOWAĆ

Paulina Hennig-Kloska: Energia z morskich wiatraków obniży średnią cenę prądu w Polsce

Energia elektryczna produkowana przez morskie farmy wiatrowe będzie stabilizować średnią krajową cenę energii na niższym niż dotychczas poziomie - oceniła ministra klimatu i środowiska Paulina Hennig-Kloska.

Kolejny wiadukt w Katowicach do remontu. Miasto ogłosiło przetarg

Samorządowa spółka Katowickie Inwestycje zamawia remont wiaduktu drogowo-tramwajowego w ciągu ul. 1 Maja nad Aleją Murckowską, czyli drogą krajową nr 86. Miejski remont ma być skoordynowany z inwestycją PKP Polskich Linii Kolejowych dot. równoległego wiaduktu kolejowego nad DK86.

Ile wyniesie wzrost PKB w 2026 roku? Prognoza PKO BP

Wzrost PKB w 2026 r. wyniesie 3,5 proc., a w 2027 r. spowolni do 2,8 proc. ze względu na spadek inwestycji po zakończeniu Krajowego Planu Obudowy - prognozują ekonomiści banku PKO BP.

20 nowych tramwajów do końca sierpnia na śląskich torach

Tramwaje Śląskie dostały 136 mln złotych z KPO. Pozwoli to na zakup 20 nowoczesnych wagonów.