Wall Street w górę

Czwartkowa sesja na Wall Street zakończyła się przewagą wzrostów wśród głównych indeksów, a S&P 500 zyskał czwarty dzień z rzędu. Inwestorzy zastanawiają się, co może pomóc w pociągnięciu akcji w górę.

Dow Jones Industrial na zamknięciu wzrósł o 0,65 proc., do 42.322,75 pkt.

S&P 500 na koniec dnia wzrósł o 0,41 proc. i wyniósł 5.916,93 pkt.

Nasdaq Composite zniżkował o 0,18 proc. do 19.112,32 pkt.

Indeks spółek o średniej kapitalizacji Russell 2000 rośnie o 0,52 proc. i wynosi 2.094,70 pkt.

Indeks VIX spada o 4,24 proc., do 17,83 pkt.

“Nastroje rynkowe przesunęły się w stronę umiarkowanego optymizmu, ponieważ obawy dotyczące recesji zaczynają ustępować, a rynki akcji wykazują podstawową siłę. Jednak szereg ryzyk makro i mikro nadal tworzy “mur zmartwień“, przez który muszą przejść inwestorzy“ - powiedział Joe Cusick, starszy wiceprezes i specjalista ds. portfeli w Calamos Investments.

“Kolejna faza będzie zależeć od tego, czy obecny rajd będzie mógł się rozszerzyć i utrzymać przez miesiące letnie, czy też ustąpi miejsca zdrowej konsolidacji lub korekcie“ - dodał.

Ze spółek akcje Meta Platforms spadły w czwartek o 4 proc. po tym, jak Wall Street Journal poinformował, że firma planuje opóźnienie wdrożenia swojego głównego modelu językowego “Behemoth“.

UnitedHealth Group spadł prawie 11 proc. po tym, jak “Wall Street Journal“ poinformował, że Departament Sprawiedliwości USA prowadzi dochodzenie w sprawie ubezpieczyciela zdrowotnego pod kątem możliwego oszustwa w ramach programu Medicare. Firma podała, że nie została poinformowana o dochodzeniu przez federalnych prokuratorów.

MOŻE CIĘ ZAINTERESOWAĆ

Polska Strefa Inwestycji przyspiesza. Rośnie liczba projektów i wartość inwestycji

Polska Strefa Inwestycji (PSI) umacnia swoją rolę jako jeden z najważniejszych instrumentów wspierających rozwój gospodarki. W pierwszej połowie 2026 roku przedsiębiorcy uzyskali 332 decyzje o wsparciu, deklarując inwestycje o łącznej wartości ponad 12,4 mld zł – informują w Ministerstwie Rozwoju i Technologii. W porównaniu z analogicznym okresem 2025 roku liczba projektów wzrosła o 22 proc., a deklarowana wartość inwestycji zwiększyła się o 29 proc. Ponad 70 proc. zatwierdzonych projektów przypadało na sektor mikro, małych i średnich firm.

Huta Łabędy wdraża politykę local content

W Hucie Łabędy wdrażana jest polityka local content, która wspiera rozwój krajowego i regionalnego łańcucha dostaw oraz zwiększa odporność działalności spółki

Zatrzymano 50-latka z Mysłowic, który miał 610 tys. sztuk nielegalnych papierosów

Funkcjonariusze Śląskiego Urzędu Celno-Skarbowego w Katowicach i mysłowiccy policjanci wykryli i zabezpieczyli nielegalne wyroby tytoniowe o wartości niemal 700 tys. zł. W związku ze sprawą służby zatrzymały 50-letniego mieszkańca Mysłowic.

Polska szóstą gospodarką Unii Europejskiej w 2025 r.

Polska była w 2025 r. szóstą największą gospodarką Unii Europejskiej pod względem nominalnego PKB. Według danych Eurostatu wartość polskiego produktu krajowego brutto w cenach bieżących wyniosła 922,9 mld euro, co odpowiadało 4,9 proc. łącznego PKB UE - podał Eurostat.