W kolejnej górniczej spółce podjęto środki zaradcze w sprawie koronawirusa

1533388156 czok czeladz arkadiusz wator google maps

fot: Mapy Google (Arkadiusz Wątor)

Od niespełna pięciu lat woda z Pompowni Saturn jest źródłem ciepła, które ogrzewa budynek CZOK w Czeladzi

fot: Mapy Google (Arkadiusz Wątor)

„Chcąc do minimum ograniczyć niebezpieczeństwa związane z wystąpieniem koronawirusa podjęliśmy - jak tylko mogliśmy najszybciej - środki zaradcze” - napisał w liście do pracowników Spółki Restrukturyzacji Kopalń jej prezes Janusz Gałkowski.

Możemy w nim przeczytać m.in. o tym, jakie środki zapobiegawcze stosowane są w zakładach spółki. Prezes apeluje także o ograniczenie kontaktów poza pracą do grona osób, z którymi „pozostajemy we wspólnym gospodarstwie domowym”.

Poniżej pełna treść listu:
"Drodzy Pracownicy Spółki Restrukturyzacji Kopalń
Znaleźliśmy się w szczególnym okresie, gdy wszyscy z ogromną troską myślimy o swoich najbliższych. Łączę się z Wami w poczuciu dbałości o to, co wszyscy mamy najcenniejsze – życie i zdrowie. Właśnie chcąc do minimum ograniczyć niebezpieczeństwa związane z wystąpieniem koronawirusa podjęliśmy - jak tylko mogliśmy najszybciej - środki zaradcze.

Mierzymy przy wejściu do pracy temperatury, ograniczyliśmy lub w ogóle odstąpiliśmy od szeregu czynności służbowych, które w kontakcie z osobami z zewnątrz mogłyby Państwa narazić na zakażenie SARS-CoV-2. Wielu pracownikom, gdzie było to możliwe, zezwoliliśmy na pracę z miejsc zamieszkania.

Często restrykcyjne decyzje kierownictwa spółki spotkały się z Państwa strony z odzewem współpracy i zaangażowania w czynienie wspólnego dobra. Bezpieczeństwo jest najważniejsze. Dziękuję wszystkim, którzy z ogromnym zaangażowaniem wykonują swoje obowiązki służbowe, a jednocześnie troszczą się o bezpieczeństwo swoich koleżanek i kolegów. Mam pewność, że wspólnie zdamy ten egzamin.

Nigdy nie wiemy ile osób z naszego otoczenia może być zarażonych koronawirusem. Dlatego proszę Państwa o ograniczenie kontaktów poza pracą do grona osób, z którymi pozostajemy we wspólnym gospodarstwie domowym.

Górnicy znani są ze swojej troski o zdrowie i życie nie tylko swojej rodziny, ale i najbliższych. Wielokrotnie udowodnili to podczas akcji ratowniczych w kopalniach. Obecnie mamy właśnie taką walkę o życie i zdrowie.

Pamiętajmy, że wirus, który zaatakował nie zna granic zakładów i naszych miejsc zamieszkania. Zróbmy wspólnie wszystko, by nie przedostawał się na innych, zatrzymajmy jego rozpowszechnianie.

Szczęść Boże: Janusz Gałkowski
Prezes Zarządu Spółki Restrukturyzacji Kopalń"

Koronawirus w Polsce: Wszystko o koronawirusie Covid19

MOŻE CIĘ ZAINTERESOWAĆ

Metropolia przekaże gminom kolejne 25,2 mln zł z Funduszu Odporności

Kolejne 25,2 mln zł trafi do gmin Górnośląsko-Zagłębiowskiej Metropolii z Funduszu Odporności - zdecydowało zgromadzenie GZM podczas środowej sesji. Większość tej kwoty pokryje koszty organizacji transportu publicznego.

Nie żyje prof. Marian Mitręga. Wieloletni pracownik Wydziału Nauk Społecznych Uniwersytetu Śląskiego

Nie żyje prof. dr hab. Marian Mitręga. Politolog przez blisko pół wieku związany był z Wydziałem Nauk Społecznych Uniwersytetu Śląskiego w Katowicach. W lipcu skończyłby 74 lata.

Przewodniczący rady nadzorczej JSW zrezygnował z funkcji

Przewodniczący Rady Nadzorczej Jastrzębskiej Spółki Węglowej Łukasz Czopik złożył rezygnację z pełnienia funkcji w radzie nadzorczej spółki ze skutkiem na 30 czerwca 2026 r. - poinformowała w środę JSW.

PGE łączy siły z polską nauką. Podpisano umowy z kluczowymi jednostkami badawczymi

PGE Polska Grupa Energetyczna wchodzi na nowy poziom współpracy z polskim środowiskiem naukowym. Spółka podpisała ramowe umowy z dziewięcioma wiodącymi polskimi uczelniami i instytutami badawczymi, wśród których znajdują się m.in. Instytut Technologii Paliw i Energii oraz Akademia Górniczo‑Hutnicza. Celem partnerstwa jest przyspieszenie prac badawczo-rozwojowych (B+R), szybsze testowanie innowacji oraz ich wdrożenie w skali krajowego giganta energetycznego.