Usunięto uszkodzenia w części gazociągu w Głuchołazach

fot: ARC

Gdy już powstanie linia, to usprawni ona przesył gazu z Podziemnego Magazynu Gazu Strachocina w kierunku zachodnim

fot: ARC

W nocy z wtorku na środę pracownicy Polskiej Spółki Gazownictwa odbudowali ponad dwieście metrów gazociągu w lewobrzeżnej części Głuchołaz, uszkodzonej w czasie powodzi. Jak poinformowała spółka, dzięki temu dostawy gazu zostaną przywrócone do 157 odbiorców.

Podczas wrześniowej powodzi uszkodzeniu uległa także infrastruktura gazowa. PSG systematycznie przywraca dostawy gazu do miejsc dotkniętych powodzią. Do tej pory gaz ponownie popłynął do 3692 odbiorców, jednak wciąż około 4566 gospodarstw czeka na przyłączenie. Jak przekazały w środę służby prasowe PSG, w nocy odbudowano 220 metrów gazociągu w lewobrzeżnej części Głuchołaz.

Z powodu znacznych zniszczeń prace odbywają się w trudnym terenie, co często wymaga wyznaczania nowych tras dla sieci gazowej. Problem stanowią nie tylko uszkodzenia, ale również uzależnienie możliwości przeprowadzenia napraw od wykorzystania lokalnej infrastruktury. Tak było w Głuchołazach, gdzie brygady z Olsztyna, Nysy i Częstochowy, pracujące w systemie zmianowym od wtorku rano, odbudowały 220 metrów gazociągu w lewobrzeżnej części miasta. Dzięki tym działaniom dostawy gazu zostaną przywrócone do 157 odbiorców przy ulicach Andersa i Makuszyńskiego - poinformowała PSG.

Po zakończeniu tych prac rozpocznie się proces nagazowania sieci. W pierwszej kolejności pracownicy PSG będą odwiedzać domy odbiorców, by zakręcić zawory gazowe. Spółka zwraca się z prośbą do mieszkańców o umożliwienie dostępu do domów i lokali, gdzie jest to możliwe. Po nagazowaniu sieci pracownicy ponownie uruchomią dostawy gazu.

Przywrócenie dostaw gazu będzie możliwe tylko w tych miejscach, gdzie instalacja gazowa wewnątrz budynku jest sprawna, a urządzenia odbierające gaz zostały dopuszczone do użytkowania przez uprawnionych specjalistów. W myśl przepisów prawa budowlanego to zarządca lub właściciel budynku odpowiada za szczelność instalacji gazowej za zaworem głównym. Bez tego pracownicy PSG nie będą mogli przywrócić gazu do konkretnego odbiorcy.

MOŻE CIĘ ZAINTERESOWAĆ

Kopalnia Guido i Sztolnia Królowa Luiza w drodze do UNESCO. W Zabrzu odbędzie się spotkanie otwarte

Kopalnia Guido oraz Sztolnia Królowa Luiza mają realną szansę na wpis na prestiżową Listę Światowego Dziedzictwa UNESCO. W związku z tym w Zabrzu odbędzie się otwarte spotkanie dla mieszkańców, podczas którego przedstawiony zostanie aktualny etap prac, korzyści i wyzwania związane z procesem aplikacji.

Autostradą Katowice-Kraków znowu pojedziemy w remoncie, naprawią 15,6 km jezdni

Po wykonanej w I połowie roku wymianie 15,2 km nawierzchni jezdni odcinka autostrady A4 Katowice-Kraków, w II połowie br. wymienionych zostanie kolejnych 15,6 km - podała w czwartek spółka zarządzająca drogą. Jej wpływy z poboru opłat wzrosły w I połowie br. o 5 proc. rdr, do 315,8 mln zł.

Wspólnie zajmą się ochroną zdrowia i bezpieczeństwem pracowników

Rozpoczął się kolejny etap współpracy Państwowej Inspekcji Pracy i Państwowej Inspekcji Sanitarnej, ukierunkowanej na podnoszenie poziomu ochrony zdrowia i bezpieczeństwa pracowników oraz wspieranie pracodawców w prawidłowym stosowaniu przepisów prawa.

Masz działkę? Kopiesz w ziemi? Uważaj, bo możesz tego pożałować. Nadzór górniczy czuwa

Każdy właściciel nieruchomości jest zarazem właścicielem piasku, żwiru i innych kopalin znajdujących się na niej. Ale czy może kopać do woli i np. sprzedać sąsiadowi?