Popularny tygodnik środowiska górniczego i okołogórniczego. Ukazuje się od 9 czerwca 1994 roku. Porusza kwestie związane z sektorem energetycznym, koksownictwem i ekologią. Podejmuje tematy poświęcone górniczej tradycji oraz kulturalnego dorobku środowiska i regionu. Drukuje ogłoszenia przetargowe spółek węglowych i przedsiębiorstw górniczych. Kolportowany w czwartki. Nakład około 65 tys. egzemplarzy.
Miesięcznik naukowo-techniczny prezentujący zagadnienia związane z wydobyciem węgla, budową kopalń, organizacją zarządzania kopalniami węgla kamiennego, geologią i ochroną środowiska na terenach pogórniczych. Nakład sięga 1000 egzemplarzy i dociera do wszystkich osób decyzyjnych w przemyśle węglowym, instytutów i placówek naukowych, bibliotek wyższych uczelni, firm okołogórniczych i do wielu innych prenumeratorów w kraju i za granicą.
Kwartalnik naukowo-techniczny wydawany we współpracy z Katedrą Geomechaniki, Budownictwa Podziemnego i Zarządzania Ochroną Powierzchni Politechniki Śląskiej, prezentujący - jako jedyne czasopismo w Polsce - problematykę budownictwa górniczego, podziemnego i tunelowego. Nakład 400 egzemplarzy i dociera do ośrodków decyzyjnych w górnictwie, instytutów i placówek naukowych, bibliotek uczelni i do prenumeratorów w kraju i za granicą.
Kwartalnik naukowo-techniczny wydawany we współpracy z Instytutem Chemicznej Przeróbki Węgla, prezentujący zagadnienia przetwórstwa i użytkowania węgla. Nakład sięga 400 egzemplarzy i dociera do znacznej liczby decydentów przemysłu węglowego oraz branż: energetycznej, koksowniczej i metalurgicznej, jak również instytutów i placówek naukowych, bibliotek wyższych uczelni i do wielu innych prenumeratorów w kraju i za granicą.