Tusk może obiecać stoczniowcom budowę statków w Gdyni i Szczecinie

Roro gdynia portalmorski pl

fot: portalmorski.pl

Statek samochodowy ro-ro budowany dla Ray Car Carriers w gdyńskiej stoczni

fot: portalmorski.pl

Premier może ogłosić, że upadłe stocznie w Gdyni i Szczecinie znowu będą budować statki.

W poniedziałek Donald Tusk będzie rozmawiał w Gdańsku z delegacją stoczniowej Solidarności. Media spekulują, iż premier może ogłosić, że upadłe stocznie w Gdyni i Szczecinie znowu będą budować statki. Byłby to dla Tuska prawdziwy as w rękawie.

Czwartkowy \"Dziennik\" napisał, że z nieoficjalnych przecieków wynika, że w przetargu na majątek po stoczniach w Gdyni i Szczecinie mogą wygrać oferty gwarantujące dalszą produkcję okrętów.

W obu przetargach wystartowały 32 firmy. Wczoraj zaczął się przetarg na majątek po stoczni gdyńskiej. Zostało wybranych 5 oferentów, którzy dziś mają licytować poszczególne części majątku stoczniowego.

MOŻE CIĘ ZAINTERESOWAĆ

Trzeci moduł największego doku w tej części Europy zwodowany. Konstrukcja powstaje w Szczecinie

Dziobowy moduł doku dla Morskiej Stoczni Remontowej „Gryfia” został w sobotę zwodowany na Odrze. Operacja zsunięcia i zanurzenia konstrukcji o masie 4 tys. ton trwała kilkanaście godzin. We wrześniu rozpocznie się scalanie trzech części 240-metrowego doku na wodzie.

Prawie 90 mieszkań na osiedlu KTBS przy ul. Kosmicznej już zajętych. W Katowicach powstanie kolejny budynek

Nowe osiedle Katowickiego Towarzystwa Budownictwa Społecznego przy ul. Kosmicznej w Katowicach zaczyna tętnić życiem. Spośród 111 mieszkań blisko 90 przekazano już mieszkańcom, a wielu lokatorów zdążyło się wprowadzić. KTBS przygotowuje jednocześnie następną inwestycję mieszkaniową przy ul. Kossutha.

Wszystko o górniczych płacach. Jakie było średnie wynagrodzenie?

O czym pisaliśmy 30 lat temu? Przede wszystkim o płacach górników, które były zróżnicowane w zależności – na przykład – od kondycji kopalń i spółek węglowych. Ale w 31. numerze „Trybuny Górniczej” z 8 sierpnia 1996 r. znalazło się i wiele innych interesujących tematów.

SRK zachęca do oddawania krwi. Ważna każda kropla

W najbliższy wtorek, 11 czerwca, w Spółce Restrukturyzacji Kopalń odbędzie się akcja oddawania krwi.