Testowe loty Airbusa nad Francją i Niemcami

Airbus airbus com

fot: airbus.com

Pierwszy samolot odbył lot w obrębie francuskiej przestrzeni powietrznej i wylądował po prawie 4 godzinach; drugi latał nad Francją i Niemcami blisko 5 godzin. Obie maszyny wykonały lot zgodnie ze standardowymi procedurami

fot: airbus.com

Dwa samoloty Airbus wykonały loty próbne nad Francją i Niemcami, żeby sprawdzić wpływ chmury z pyłem wulkanicznym na maszyny - poinformowało we wtorek konsorcjum. Załogi obu samolotów nie odnotowały nieprawidłowości i zakłóceń podczas lotu.

Airbus A380 oraz Airbus A340-600 wystartowały w poniedziałek z lotniska w Tuluzie. Pierwszy samolot odbył lot w obrębie francuskiej przestrzeni powietrznej i wylądował po prawie 4 godzinach; drugi latał nad Francją i Niemcami blisko 5 godzin. Obie maszyny wykonały lot zgodnie ze standardowymi procedurami.

- Załogi obu samolotów nie odnotowały nieprawidłowości i zakłóceń podczas lotu. Podobnie inspekcja po zakończeniu lotu nie wykazała nieprawidłowości - poinformował Airbus w komunikacie.

Zespół zajmujący się lotami próbnymi w firmie Airbus obserwował zachowanie samolotów i ich silników w chmurze pyłu, a po zakończeniu lotów przeszły one gruntowną kontrolę. Konsorcjum informację o wynikach lotów testowych przekazało m.in. władzom i instytucjom zajmującym się dopuszczaniem samolotów do lotów.

Airbusami lata m.in. Wizz Air, British Airways, Air France. Flota PLL LOT składa się głównie z Boeingów i Embraerów.

Pył wulkaniczny rozprzestrzeniający się znad wulkanu Eyjafjoell na Islandii, ogranicza widoczność i może zagrażać bezpieczeństwu ruchu lotniczego. Zamknięto wiele lotnisk europejskich. Komunikacja lotnicza w Europie jest wciąż sparaliżowana. Linie lotnicze zgłaszają milionowe straty.

 

MOŻE CIĘ ZAINTERESOWAĆ

Metropolie otwierają się na singli. Efekt wzrostu zdolności kredytowej

Z czerwcowych danych wynika, że wzrosła zdolność kredytowa singli i bezdzietnych par, w efekcie wyraźnie zwiększyła się liczba mieszkań dostępnych dla tych gospodarstw domowych, szczególnie w najdroższych metropoliach - wynika z raportu serwisów RynekPierwotny.pl i Rankomat.pl.

Kolejny wiadukt w Katowicach do remontu. Miasto ogłosiło przetarg

Samorządowa spółka Katowickie Inwestycje zamawia remont wiaduktu drogowo-tramwajowego w ciągu ul. 1 Maja nad Aleją Murckowską, czyli drogą krajową nr 86. Miejski remont ma być skoordynowany z inwestycją PKP Polskich Linii Kolejowych dot. równoległego wiaduktu kolejowego nad DK86.

20 nowych tramwajów do końca sierpnia na śląskich torach

Tramwaje Śląskie dostały 136 mln złotych z KPO. Pozwoli to na zakup 20 nowoczesnych wagonów. 

Niebezpieczne manewry na S1. Co skłania kierowców do zawracania przed tunelami?

Obejście Węgierskiej Górki na drodze ekspresowej S1 to jedna z najbardziej malowniczych tras w Polsce. Są tam imponujące estakady, mosty i tunele. I właśnie przed tunelami na tej trasie część kierowców „głupieje” – zawraca i jedzie pod prąd. Dlaczego tak się zachowują? - Znamy prawdopodobną przyczynę – informują w Generalnej Dyrekcji Dróg Krajowych i Autostrad.