Tauron promuje narciarstwo

Narciarz imprezysportowe pl

fot: imprezysportowe.pl

Akcja Tauron Pro Ski ma promować narciarstwo alpejskie w Polsce oraz podnieść jego poziom

fot: imprezysportowe.pl

W obecnym sezonie zimowym rozpoczęła się akcja promocji i rozwoju polskiego narciarstwa alpejskiego. Jej inicjatorem jest Tauron Polska Energia, który jest także głównym sponsorem projektu Tauron Pro Ski.

 

Został on opracowany przez Janusza Stańczyka z firmy Sudety IT oraz Andrzeja Bachledę – Curusia, najlepszego polskiego narciarza alpejskiego, który ma na koncie medale Mistrzostw Świata oraz udział w dwóch olimpiadach, w Grenoble i Sapporo.

 

W projekcie biorą także udział Polski Związek Narciarski oraz Family Cup, który organizuję cykliczne imprezy narciarskie dla amatorów. Akcja ma nie tylko promować narciarstwo alpejskie nad Wisłą ale ma przede wszystkim podnieść jego poziom i by polscy zawodnicy mogli walczyć o najwyższe laury w konkurencjach alpejskich. W Polsce ponad trzy miliony ludzi deklaruje uprawianie narciarstwa. Spora rzesza pasjonatów białego szaleństwa nie przekłada się jednak na ilość polskich zawodników biorących udział w profesjonalnych zawodach. Na igrzyskach w Vancouver Polskę reprezentowała tylko Agnieszka Gąsienica-Daniel.

 

Akcja zorganizowana przez Tauron ma szansę zmienić oblicze polskiego narciarstwa alpejskiego. W jej ramach bedą organizowane zawody Tauron Energy Ski Cup oraz Tauron Family Cup. Pierwsze z nich beda adresowane do młodych zawodników, urodzonych w latach 1995 -1998. Zawody będą organizowane przy współpracy z PZN i Szkołami Mistrzostwa Sportowego. Ich celem będzie wyłonienie grupy młodych zawodników, która będzie miała doskonalić swoje umiejętności, a potem w zamierzeniu ma rywalizować o najwyższe laury na stokach krajowych i zagranicznych.

 

Projekt Tauron Pro Ski obejmuję także imprezę Tauron Family Cup, która jest adresowana do narciarzy amatorów. Jej celem jest promocja narciarstwa alpejskiego, biegowego i snowboardu. Jest ona dedykowana całym rodzinom.Od lat imprezie patronuje prezydent RP oraz minister sportu i turystyki. Tauron Family Cup to 18 regionalnych edycji organizowanych w popularnych ośrodkach narciarskich.

MOŻE CIĘ ZAINTERESOWAĆ

Grzegorz Wolnik: JSW musi być do uratowania. Taka firma nie może upaść

Przyszłość Jastrzębskiej Spółki Węglowej, wydłużenie pracy bloków Elektrowni Rybnik i powstanie drugiej metropolii na Śląsku. O tym rozmawialiśmy z Grzegorzem Wolnikiem, radnym Sejmiku Województwa Śląskiego (KO). 

Tauron Ciepło zwiększa przepustowość sieci ciepłowniczej z Elektrociepłowni Łagisza

Spółka Tauron Ciepło rozpoczęła zwiększanie przepustowości sieci ciepłowniczej, która umożliwi dodatkową produkcję ciepła z Elektrociepłowni Łagisza. Od sezonu grzewczego 2026/27 z tamtejszego ciepła będą mogli korzystać m.in. mieszkańcy Sosnowca.

1764399499 gadowski

Gadowski: Problemy JSW nie zaczęły się wczoraj

Problemy JSW nie zaczęły się wczoraj - podkreślił podczas posiedzenia Komisji do Spraw Energii, Klimatu i Aktywów Państwowych poseł Krzysztof Gadowski z KO.

Dzięki unijnym pieniądzom odzyskają blask. Dotacje dostaną też górnicze obiekty

Rewitalizacja parku miejskiego w Tarnowskich Górach, adaptacja budynku kotłowni dawnej kopalni Saturn w Czeladzi na centrum wspinaczkowe czy wyposażenie otwartego muzeum przemysłowego w nowym centrum Dąbrowy Górniczej - znalazły się wśród 15 projektów rewitalizacji obszarów miejskich z woj. śląskiego, które uzyskały blisko 310 mln zł wsparcia z programu Fundusze Europejskie dla Śląskiego 2021-27 (FESL).