związki zawodowe

Lista artykułów

Rząd zajmie się nowelizacją ustawy o związkach zawodowych

Projekt nowelizacji ustawy o związkach zawodowych, realizujący wtorkowe (2 czerwca) orzeczenie Trybunału Konstytucyjnego, zostanie złożony przez rząd jako jeden z pierwszych zaraz po powołaniu Rady Dialogu Społecznego - mówi wiceminister pracy i polityki społecznej Jacek Męcina.We wtorek Trybunał Konstytucyjny orzekł, że ograniczenie udziału w związkach zawodowych do

Niezwłocznie należy zmienić ustawę o związkach zawodowych

Rząd niezwłocznie powinien skierować do Sejmu projekt nowelizacji ustawy o związkach zawodowych - tak szef NSZZ Solidarność Piotr Duda komentuje wyrok Trybunału Konstytucyjnego dot. prawa do udziału w związkach zawodowych osób zatrudnionych na "śmieciówkach".

TK: ograniczenie udziału w ZZ jest niekonstytucyjne

Ograniczenie udziału w związkach zawodowych do pracowników zatrudnionych na etacie jest niekonstytucyjne - orzekł we wtorek (2 czerwca) Trybunał Konstytucyjny. Wyrok TK oznacza, że zatrudnieni na "śmieciówkach" mogą należeć do związków zawodowych.

Górnictwo: Dariusz Trzcionka ponownie na czele PZZ Kadra

Obradujący 28 maja Zjazd Krajowy Porozumienia Związków Zawodowych Kadra wybrał Dariusza Trzcionkę na przewodniczącego w nowej kadencji 2015-2019.Delegaci na Zjazd Krajowy wybrali również nową Komisję Rewizyjną w składzie: Piotr Szereda, Barbara Mierzejewska, Krzysztof Berger, Wiesław Staroń, Marek Wyszka.Zjazd Krajowy przeprowadził również głosowanie nad

Wynagrodzenia: związkowe propozycje na 2016 r.

Wzrost wynagrodzeń w gospodarce narodowej powinien w 2016 r. wynieść nie mniej niż 5,9 proc., w budżetówce minimum 10,5 proc., a minimalne wynagrodzenie za pracę powinno zwiększyć się o przynajmniej 7,4 proc. - poinformowali we wspólnej propozycji związkowcy.W poniedziałkowym (25 maja) wspólnym komunikacie trzy reprezentatywne centrale związków zawodowych:

Górnictwo: spotkanie konstruktywne, atmosfera dobra

W poniedziałek (18 maja) pełnomocnik rządu ds. restrukturyzacji górnictwa i wiceminister skarbu Wojciech Kowalczyk spotkał się w Katowicach z przedstawicielami związków zawodowych i zarządami spółek węglowych. Spotkanie dotyczyło stanu realizacji porozumienia katowickiego z 17 stycznia 2015 r.- Było to spotkanie bardzo konstruktywne, atmosfera była bardzo dobra.

Górnictwo: wiceminister i związkowcy o realizacji porozumienia

Kolejne spotkanie nt. realizacji porozumienia wypracowanego po styczniowych protestach w górnictwie rozpoczęło się w poniedziałek (18 maja) w Katowicach. Uczestniczą w nim m.in. wiceminister skarbu Wojciech Kowalczyk, władze górniczych spółek i związkowcy.Na zamknięte dla mediów spotkanie przybyli m.in. prezes Kompanii Węglowej Krzysztof Sędzikowski i prezes

Górnictwo: związkowcy i prezesi spotkają się z ministrem Kowalczykiem

W poniedziałek (18 maja) wiceminister skarbu Wojciech Kowalczyk spotka się w Katowicach z przedstawicielami związków zawodowych i zarządami spółek węglowych - poinformowało biuro prasowe Ministerstwa Skarbu Państwa. Spotkanie dotyczyć będzie stanu realizacji porozumienia katowickiego z 17 stycznia 2015 r.