związki zawodowe

Lista artykułów

OPZZ: będą demonstrować w stolicy

W sobotę (18 kwietnia) w Warszawie odbędzie się demonstracja organizowana przez Ogólnopolskie Porozumienie Związków Zawodowych. Decyzję o przeprowadzeniu ogólnokrajowej manifestacji poparli przedstawiciele wszystkich związków zrzeszonych w OPZZ - poinformowały portal górniczy nettg.pl służby prasowe organizacji.W demonstracji ma uczestniczyć około

Debata: w przetargach nie stosuje się klauzul społecznych

W przetargach nie stosuje się klauzul społecznych, mimo że miała do tego zachęcić ostatnia nowelizacja prawa zamówień publicznych. Tracą na tym wszyscy - mówili uczestnicy wtorkowej debaty zorganizowanej przez NSZZ Solidarność i Fundację CentrumCSR.PL.Ostatnia nowelizacja pzp, która wprowadziła tzw. klauzulę społeczną stawiającą wymóg zatrudniania

Szkoda, że tak długo czekaliśmy

- To z czym rząd do nas wczoraj przyjechał, to było absolutne minimum – tak Bogusław Ziętek, lider Sierpnia 80 komentuje poniedziałkowe (13 kwietnia) spotkanie związków zawodowych z sekretarzem stanu w Ministerstwie Skarbu Państwa Wojciechem Kowalczykiem i zarządami spółek węglowych.- Szkoda, że tak długo czekaliśmy na rozporządzenia. Teraz niestety

Górnictwo: minister na spotkaniu z prezesami i związkowcami

W Śląskim Urzędzie Wojewódzkim w poniedziałek (13 kwietnia) o godz. 13. rozpoczęło się w spotkanie ministra Wojciecha Kowalczyka, pełnomocnika rządu ds. restrukturyzacji górnictwa z zarządami spółek węglowych i przedstawicielami górniczych związków zawodowych. W czasie spotkania ma m.in. zostać oceniona realizacja styczniowego porozumienia podpisanego przez rząd i górników.

Górnictwo: związkowcy spotkają się z ministrem

W poniedziałek (13 kwietnia) w Katowicach reprezentanci związków zawodowych działających w górnictwie węgla kamiennego mają oceniać z Wojciechem Kowalczykiem (pełnomocnikiem rządu ds. restrukturyzacji górnictwa) realizację porozumienia rząd-górnicy, które zostało parafowane na początku br.Przypomnijmy, że porozumienie z 17 stycznia podpisali

Sytuacja staje się nerwowa

- Bez rozporządzeń ustawa węglowa jest tylko i wyłącznie zapisaną kartką papieru – uważa Wacław Czerkawski, wiceprzewodniczący Związku Zawodowego Górników w Polsce. Rozporządzenia do ustawy miały wejść w życie 1 kwietnia. Sytuacja związana z ich brakiem ma być głównym tematem poniedziałkowego (13 kwietnia) spotkania przedstawicieli górniczych

Motoryzacja: ultimatum strajkowe dla zarządu Fiata

Do 21 kwietnia Solidarność w tyskiej fabryce Fiata wyznaczyła zarządowi firmy ultimatum strajkowe. Na ten dzień przełożono rozmowy między związkowcami i przedstawicielami włoskich władz koncernu, które zgodnie z wcześniejszymi zapowiedziami miały się rozpocząć 13 kwietnia - poinformowała portal górniczy nettg.pl śląsko-dabrowska Solidarność. - Wykazaliśmy

Fiat: będą negocjować z władzami koncernu

13 kwietnia w tyskim Fiacie rozpocznie się kolejna runda negocjacji na temat podwyżek płac. W rozmowach mają uczestniczyć przedstawiciele włoskich władz koncernu. Od rezultatu tego spotkania Solidarność uzależnia decyzję o rozpoczęciu w fabryce akcji strajkowej.- Liczymy, że zarząd z Turynu przywiezie nowe propozycje i uda się zakończyć trwający w naszej firmie konflikt, i