związki zawodowe

Lista artykułów

W czwartek stanowisko MAP ws. rozbieżności w umowie społecznej dla górnictwa

- Stanowisko Ministerstwa Aktywów Państwowych w sprawach stanowiących rozbieżności w rozmowach o umowie społecznej dla górnictwa zostanie przekazane związkom zawodowym i zarządom spółek górniczych w czwartek - poinformował wiceminister aktywów Artur Soboń. W miniony piątek, po blisko 15-godzinnych negocjacjach, wiceszef MAP informował, że pozostające do uzgodnienia punkty

Co z gwarancjami zatrudnienia w górnictwie?

Gwarancje zatrudnienia i indeksacja płac pracowników kopalń oraz definicja zdarzeń nadzwyczajnych, pozwalających np. zamknąć kopalnię wcześniej niż planowano - to kwestie pozostające do uzgodnienia w rozmowach o umowie społecznej dla górnictwa - wskazuje szef górniczej S Bogusław Hutek. We wtorkowej rozmowie na antenie regionalnego Radia Piekary związkowiec potwierdził, że

Nocny maraton negocjacyjny

Niespełna 15 godzin trwała czwartkowa runda negocjacji w sprawie umowy społecznej dla górnictwa. Strony ustaliły, że rozmowy będą kontynuowane najprawdopodobniej w poniedziałek. Czwartkowe rozmowy rozpoczęły się po godz. 12:30 i trwały do godz. 3 w nocy. Kolejna tura negocjacji ma się odbyć w najprawdopodbniej poniedziałek, 22 marca – na razie strony nie ustaliły godziny

Rozmowy zmierzają do końca? „Wóz albo przewóz”...

Jak zastrzegł przed rozpoczęciem czwartkowego (18 marca) spotkania zespołu plenarnego przewodniczący śląsko-dąbrowskiej Solidarności Dominik Kolorz, do uzgodnienia zostało „parę procent bardzo trudnych rozmów”.  - Mam jednak wewnętrzne przekonanie, że dziś albo jutro musi nastąpić element zasady wóz albo przewóz – podkreślił związkowiec. Czwartkowe spotkanie zespołu

Wiceminister ze związkowcami o przyszłości SRK

O przyszłości Spółki Restrukturyzacji Kopalń oraz gwarancjach zatrudnienia dla jej pracowników i ich uprawnieniach do osłon socjalnych rozmawiał we wtorek, 16 marca, z organizacjami związkowymi działającymi w SRK wiceminister aktywów państwowych i pełnomocnik rządu ds. transformacji spółek energetycznych i górnictwa węglowego Artur Soboń. Przypomnijmy, że związki zawodowe

W czwartek kolejna runda rozmów o przyszłości górnictwa

W czwartek, 18 marca, odbędzie się kolejne spotkanie zespołu plenarnego, który uzgadnia szczegóły umowy społecznej dla górnictwa. Rozmowy rozpoczną się o godz. 12. Strona związkowa i delegacja rządowa spotkają się jak zwykle w Śląskim Urzędzie Wojewódzkim w Katowicach. Tak, jak w przypadku poprzednich spotkań strony na kolejną turę rozmów zarezerwowały również piątek,

Będą rozmowy w spółkach dotyczące gwarancji zatrudnienia

Po siedmiu godzinach zakończyły się piątkowe (12 marca) rozmowy zespołu plenarnego w sprawie umowy społecznej dla górnictwa. Jak poinformował przewodniczący górniczej Solidarności Bogusław Hutek, kolejna tura negocjacji została zaplanowana na czwartek. W przyszłym tygodniu mają się również odbyć spotkania organizacji związkowych z zarządami poszczególnych spółek

Porozumienie wcale nie tak prędko. Termin do końca marca

W piątek, 12 marca, rozpoczęło się kolejne spotkanie zespołu plenarnego, który pracuje nad umową społeczną dla górnictwa. W przerwie rozmów przewodniczący górniczej Solidarności Bogusław Hutek rozwiał wcześniejsze spekulacje o możliwym szybkim finiszu rozmów. - Dzisiaj nie ma szans na podpisanie żadnego porozumienia. Mamy deadline do końca marca, bo na koniec marca, albo