ztm

Lista artykułów

Bezpłatny transport dla Ukraińców Kolejami Śląskimi i ZTM do odwołania

Do odwołania wszyscy obywatele Ukrainy mogą nieodpłatnie korzystać z przejazdów pociągami Kolei Śląskich oraz komunikacją miejską w Górnośląsko-Zagłębiowskiej Metropolii, organizowaną przez Zarząd Transportu Metropolitalnego. Bezpłatne przejazdy pociągami Kolei Śląskich dla wszystkich obywateli Ukrainy ten samorządowy przewoźnik kolejowy woj. śląskiego wprowadził 26

1629288550 kcechorzowska fotztm

Katowice oczekują od ZTM lepszego dostosowania komunikacji do potrzeb mieszkańców

Samorząd Katowic oczekuje od Zarządu Transportu Metropolitalnego, który organizuje komunikację miejską na terenie Górnośląsko-Zagłębiowskiej Metropolii, wprowadzenia zmian dostosowujących funkcjonowanie komunikacji do potrzeb mieszkańców tego miasta. To główny wniosek z analizy możliwości samodzielnej organizacji komunikacji, przygotowanej przez katowicki samorząd z inicjatywy

Będą zmiany w komunikacji miejskiej w Górnośląsko-Zagłębiowskiej Metropolii

Od poniedziałku w Górnośląsko-Zagłębiowskiej Metropolii będzie zawieszonych ok. 20 linii autobusowych, a na ponad 70 będą obowiązywać rozkłady jazdy na dni bez zajęć szkolnych. Organizator transportu apeluje do pasażerów, by przed wyjściem na przystanek sprawdzali aktualne rozkłady w internecie. Wprowadzane przez Zarząd Transportu Metropolitalnego (ZTM) zmiany są odpowiedzią

1629288550 kcechorzowska fotztm

Biletomaty we wszystkich autobusach i tramwajach GZM do połowy 2023 r.

- Do połowy przyszłego roku we wszystkich autobusach i tramwajach na terenie Górnośląsko-Zagłębiowskiej Metropolii (GZM) będą dostępne biletomaty z ekranami i płatnościami zbliżeniowymi - potwierdził w środę przewodniczący zarządu GZM Kazimierz Karolczak. - Szacujemy, że najpóźniej w połowie 2023 roku wszystkie pojazdy będą wyposażone w biletomaty i będzie można

ZTM zapowiada wielofunkcyjne kasowniki z ekranami w całej komunikacji miejskiej

Sukcesywne instalowanie nowych, czytelnych kasowników oraz automatów biletowych z ekranami i płatnościami zbliżeniowymi we wszystkich autobusach i tramwajach zapowiedział Zarząd Transportu Metropolitalnego, działający na terenie Górnośląsko-Zagłębiowskiej Metropolii. Jak przekazał w poniedziałek na swoim facebookowym profilu ZTM, nowe rozwiązania są obecnie testowane: w

Od Nowego Roku autobusowe linie lotniskowe będą zastępowane metroliniami

Od Nowego Roku Zarząd Transportu Metropolitalnego, organizujący komunikację miejską na terenie Górnośląsko-Zagłębiowskiej Metropolii, zacznie zastępować dotychczasowe linie autobusowe do lotniska Katowice własnymi liniami autobusowymi, tzw. metroliniami. Jak wynika z informacji ZTM najpierw, w noc noworoczną, linie AP2 i AP4 zostaną zastąpione przez metrolinię M19, a linia AP3 -

1513346014 pkmman44 umkatowice

Metropolia objęła udziały PKM Katowice

- Górnośląsko-Zagłębiowska Metropolia objęła udziały ostatniego z dużych samorządowych przewoźników autobusowych na swoim terenie: Przedsiębiorstwa Komunikacji Miejskiej w Katowicach (PKM) - poinformował we wtorek przewodniczący zarządu GZM Kazimierz Karolczak. - 27 października Metropolia objęła udziały w ostatnim przedsiębiorstwie komunikacji miejskiej - w PKM Katowice. W

1629288550 kcechorzowska fotztm

Gminy GZM przekażą w 2022 r. na finansowanie komunikacji 586 mln zł

Wysokość przyszłorocznej tzw. składki zmiennej do Górnośląsko-Zagłębiowskiej Metropolii, poprzez którą finansowane jest działanie komunikacji miejskiej Zarządu Transportu Metropolitalnego, ustalili we wtorek członkowie zgromadzenia GZM. Ma to być 586 mln zł - o 8 proc. więcej niż w 2021 r. Organizacja transportu publicznego to zadanie własne miast i gmin, w obrębie GZM