zatrudnienie

Lista artykułów

Bogdanka: 200 nowych pracowników do 2014 roku

Z jednej strony uruchomienie nowej ściany wydobywczej i potrzeba zatrudnienia nowych pracowników. Z drugiej – konieczność wprowadzenia dyscypliny kosztów. – Bogdanka jest dziś w takim stanie, że raczej będziemy zatrudniać. Jest też takie zjawisko, jak outsourcing, który pozwala taniej zatrudnić pracownika – mówi prezes Mirosław Taras.Wysokie

Weekendowe szychty

W pierwszy weekend sierpnia na fedrowanie w sobotnio-niedzielne dniówki pod szyldem Górniczej Spółdzielni Pracy zdecydowało się siedmiu górników kopalni Wieczorek. W zakładowym miesięczniku Echo Wieczorka zastępca dyrektora ds. administracyjno-pracowniczych Piotr Caputa wyraził przypuszczenie, że będzie to zachęta dla kolejnych pracowników. W

1346304061 ostrowska czeslawa wiceminister pracy mpips gov pl

Pogarsza się sytuacja na rynku pracy

Sytuacja na rynku pracy w Polsce pogarsza się, a tegoroczny sezonowy spadek stopy bezrobocia będzie niższy niż odnotowywany w latach 2010-2011 - poinformowała w środę (29 sierpnia) wiceminister pracy i polityki społecznej Czesława Ostrowska.- Sytuacja na rynku pracy w Polsce pogarsza się, pojawia się wiele niekorzystnych zmian, których nie mieliśmy w latach poprzednich. W tym

Strzałowy na wagę złota

Poszukujemy do pracy pod ziemią: osób dozoru ruchu, górników, strzałowych, elektryków... – to inseraty, ustawicznie powtarzane przez dwie firmy pozostające w strukturze Konsorcjum Przedsiębiorstw Robót Górniczych i Budowy Szybów. Prezes spółki Andrzej Michalik narzeka na drenaż swoich fachowców przez kopalnie i przekonuje

Zaslepka

Śląskie: praca sezonowa nie dla wszystkich

Asystent pocztowy, hostessa sprzedająca kostiumy kąpielowe, dostawca pizzy, praca przy kręceniu waty cukrowej - to tylko niektóre z ofert pracy sezonowej przygotowanych na lato dla młodych ludzi. Nie wystarczy ich jednak dla wszystkich chętnych.Śląska Wojewódzka Komenda Ochotniczego Hufca Pracy (OHP) w Katowicach przewiduje, że jak co roku ofert będzie mniej, niż chętnych

1328799400 fortum siedziba fortum

Fortum: redukcja zatrudnienia w Zabrzu i w Bytomiu

Koncern energetyczny Fortum, do którego należą m.in. elektrociepłownie w Zabrzu i Bytomiu, zamierza zmniejszyć zatrudnienie w pierwszej z nich o 60 osób, w drugiej o 30 - wynika z informacji firmy.- Na tym etapie nie została jeszcze ustalona lista osób, które zostaną objęte programem redukcji zatrudnienia - poinformował w czwartek (31 maja) rzecznik Fortum

Młodzi bez szans na pracę

Rekordowe bezrobocie młodych nie spadnie przed 2016 r. - prognozuje Międzynarodowa Organizacja Pracy w swoim raporcie - informuje Gazeta Wyborcza.Na koniec 2011 r. stopa bezrobocia wśród młodych ludzi, którzy nie mają jeszcze 25 lat, sięgała 12,6 proc., jeszcze gorzej było w UE - niemal 23 proc. W Polsce wyniosła 27 proc., a bezrobocie wśród młodych rośnie

Liczby: przychody kopalń równe 1/10 części budżetu państwa

Polskie górnictwo ewoluuje. I choć ubywa kopalń i spada wydobycie w stosunku do tego, co fedrowano jeszcze przed kilku laty, to pewne jest, że węgla kamiennego Polsce starczy nie na dziesięć, czy dwadzieścia lat, ale na co najmniej sto dwadzieścia.