wypadki

Lista artykułów

Polkowice: wstrząs w ZG Rudna, górnik w szpitalu

Jeden górnik został poważnie poszkodowany w wyniku wstrząsu, do jakiego doszło w czwartek ok. godz. 8:50, w Zakładach Górniczych Rudna w Polkowicach.Do zdarzenia doszło na poziomie 1150 m, zagrożonych było 12 górników. 5 z nich doznało obrażeń, ale tylko jeden na tyle poważny, że wymagał przewiezienia do szpitala - wyjaśnił w rozmowie z portalem

Wypadki: trzynasty śmiertelny

W środę 1 sierpnia w górnictwie węgla kamiennego doszło do trzynastego wypadku śmiertelnego w tym roku.

Złe praktyki w górnictwie w skutkach tragiczne

W ciągu siedmiu miesięcy tego roku w górnictwie węgla kamiennego śmierć poniosło 12 osób. Co druga z ofiar była zatrudniona w firmie świadczącej usługi w ruchu zakładu górniczego. Okoliczności tych tragedii można podsumować dwoma słowami: złe praktyki.

Zaslepka

Indie: kilkuset górników uwięzionych pod ziemią

Kilkuset górników zostało uwięzionych pod ziemią w wyniku awarii sieci energetycznych - informuje portal ninemsn.com.au.- Robimy wszystko by ich uwolnić. Potrzebujemy prądu, by zaczęły działać windy - wyjaśniają władze Bengalu Zachodniego - stanu w którym doszło do awarii.Górnicy pracowali we wtorek 31 lipca w kopalni oddalonej o ok. 180 km na

Zabrze: zginął pracownik firmy zewnętrznej

W Centralnym Zakładzie Odwadniania Kopalń, w dawnej kopalni Pstrowski w Zabrzu, zginął - w poniedziałek 30 lipca - 52-letni pracownik zewnętrznej firmy z Sosnowca. W tym roku, to 12. ofiara śmiertelna w górnictwie węgla kamiennego.

Suszec: dlaczego wychylił się przez okno rewizyjne?

Uraz mózgowo-czaszkowy był przyczyną śmierci 45-letniego sygnalisty szybowego- rewidenta. Do tragedii doszło – o czym już informował portal górniczy nettg.pl - 20 lipca 2012 r.

Krupiński: zginął 45-letni górnik

W piątek (20 lipca) po południu w kopalni Krupiński, należącej do Jastrzębskiej Spółki Węglowej, zginął 45-letni górnik – poinformowała portal górniczy nettg.pl Katarzyna Jabłońska-Bajer, rzecznik prasowy JSW.Zdarzenie miało miejsce około godz. 16.30 w szybie skipowym.

Bielszowice: zginął pracownik firmy zewnętrznej

W kopalni Bielszowice, należącej do Kompanii Węglowej, miał miejsce we wtorek (10 lipca) wypadek, w którym zginął 28-letni pracownik Chorzowskiego Przedsiębiorstwa Robót Górniczych – poinformowała portal górniczy nettg.pl Jolanta Talarczyk, rzecznik prasowy Wyższego Urzędu Górniczego.Mężczyzna podczas ścigania rury w przekopie na poziomie