wydobycie

Lista artykułów

1325594527 bogdanka lw bogdanka

Górnictwo: 5,8 mln ton węgla z Bogdanki

Wydobycie Bogdanki w grudniu ub.r. było rekordowe i przekroczyło 750 tys. ton węgla, a w IV kwartale blisko 2 mln ton - poinformował prezes spółki Mirosław Taras. W całym 2011 r. wydobycie przekroczyło 5,8 mln ton, a w br. powinno wzrosnąć do ok. 8 mln ton.- W poszczególnych miesiącach od października biliśmy rekordy wydobycia. W październiku wydobycie wyniosło

1325581699 budzanowski mikolaj wiceminister skarbu msp gov pl

MF: podatek od kopalin da budżetowi w br. ok. 1,8 mld zł

Ministerstwo Finansów chce, by Komitet Stały Rady Ministrów zajął się 5 stycznia br. projektem ustawy o podatku od wydobycia niektórych kopalin. Resort nadal zakłada, że podatek przyniesie w br. budżetowi ok. 1,8 mld zł, a w kolejnych latach po ok. 2,2 mld zł.Z projektu ustawy skierowanego na Komitet Stały Rady Ministrów wynika, że podatek ma wejść w

JSW: ponad 12,6 mln ton węgla w 2011 roku

Jastrzębska Spółka Węglowa podsumowała wydobycie w 2011 roku. Kopalnie JSW wydobyły w ciągu minionych 12 miesięcy ponad 12,6 mln ton węgla.Wysoki poziom wydobycia udało się osiągnąć pomimo problemów związanych z zamknięciem dwóch kluczowych ścian w kopalniach Krupiński i Jas-Mos (przyczynami były wypadek zbiorowy i wzrost zagrożenia pożarowego).- Po

Bogdanka: więcej węgla w 2012 r.

O dwa miliony ton ma się zwiększyć w 2012 r. wydobycie węgla w kopalni Bogdanka na Lubelszczyźnie. To efekt uruchomienia w mijającym roku 2011 wydobycia w nowym Polu Stefanów. Kopalnia zawarła też nową umowę na dostawy węgla.- W związku z uruchomieniem wydobycia w Polu Stefanów Bogdanka planuje zwiększenie produkcji z obecnych niespełna 6 mln ton do ok. 8 mln ton w

Koniunktura sojusznikiem górnictwa

Mijający rok był dobry dla górnictwa. Takie konstatacje wracają w ocenach nie tylko przedsiębiorców z tej branży, chociaż zwykle z dopowiedzeniem, że mógł być lepszy.Ustabilizował się poziom wydobycia, które spadało znacznie wolniej niż przed rokiem. Po trzech kwartałach - precyzyjne dane za cały rok pojawią się zapewne dopiero za kilka tygodni -

JSW: dobry koniec roku

Kopalnie Jastrzębskiej Spółki Węglowej wydobyły w tym roku ponad 12,6 mln ton węgla - dowiedział się portal nettg.pl z informacji przekazanych przez spółkę. Mimo problemów związanych z zamknięciem dwóch kluczowych ścian w kopalniach Krupiński i Jas-Mos (wypadek i wzrost zagrożenia pożarowego - przyp. red.) spółka kończy ten rok

Bełchatów: rekordowe wydobycie

30 grudnia 2011 r. o godzinie 11:08 do Elektrowni Bełchatów trafiła rekordowa w skali roku - 38. milionowa tona węgla! - dowiedział się portal nettg.pl z informacji przekazanych przez Kopalnię Węgla Brunatnego Bełchatów.W dotychczasowej historii rekordowy dla KWB Bełchatów był rok 1989 rok, kiedy do bełchatowskiej elektrowni dostarczono 37 mln 573 tysiące

Rok trudny, lecz dobry

Roman Łój, prezes zarządu Katowickiego Holdingu Węglowego:- Mamy za sobą trudny, lecz ciekawy i w sumie dobry rok. Pierwsze trzy kwartały z wynikami na miarę przyjętych założeń były jeszcze bardziej obiecujące. Jednak od września zaczęły się problemy. W następstwie tąpań i pożarów endogenicznych doszło do zatrzymania dwóch ścian w naszych