wydobycie

Lista artykułów

Bogdanka powiatleczynski pl

Bogdanka: rekordowe wydobycie

Lubelski Węgiel Bogdanka SA osiągnęła w listopadzie 2011 r. poziom wydobycia netto węgla handlowego w wysokości 699 tys. ton, wobec 543 tys. ton w październiku br. - dowiedział się portal nettg.pl z informacji przekazanych przez spółkę. To rekordowe wyniki w historii kopalni, będące konsekwencją uruchomienia eksploatacji węgla w Polu Stefanów, gdzie na początku

Bogdanka kicki KK

Bogdanka: Strugi wracają do łask

Od stosowania techniki strugowej światowe górnictwo nie ucieknie. Powód - około 30 procent globalnych zasobów węgla kamiennego jest uwięzionych w pokładach niskich (tj. nie przekraczających wysokością 1,5 m), po które kopalnie prędzej czy później będą sięgać. W Polsce liczba ta może wynieść nawet 35 procent, czyli około miliarda ton węgla.

Polscy rekordzisci czechy

Czechy: polskie brygady biją rekordy

Nienotowane dotąd rekordy pobili polscy górnicy w Czechach - poinformował portal nettg.pl dział komunikacji spółki OKD. Brygada pochodzącego z Sosnowca głównego przodowego Marka Ladenbergera pracująca w zakładzie Łazy wydobyła 104 600 ton węgla z miesięcznym postępem 122,3 metra!„Ściana jest eksploatowana przy pomocy polskiego kombajnu ścianowy KGE 750 F.

Bogdanka AZ

Bogdanka: nowy kompleks strugowy w 2012 r.

LW Bogdanka podpisała kontrakt na drugi już kompleks strugowy do eksploatacji niskich pokładów węgla. Jego dostawa jest przewidywana na drugą połowę przyszłego roku - poinformował nettg.pl Zbigniew Stopa, wiceprezes zarządu lubelskiej spółki ds. technicznych.Pierwszy z kompleksów został w Bogdance wdrożony do produkcji przed półtora rokiem. Rekordowy

Madej zbigniew2 kwsa ARC

Kompania Węglowa: celem spółki jest prowadzenie bezpiecznego wydobycia pod Bytomiem

- Szanujemy decyzję samorządu i będziemy robili wszystko, aby przekonać pana prezydenta Bytomia, że naszym celem nie jest zniszczenie tego miasta, lecz prowadzenie tam bezpiecznego wydobycia. Taką deklarację - w kontekście ogłoszonej dziś negatywnej opinii prezydenta Bytomia, Piotra Koja do planu ruchu kopalni Bobrek-Centrum na lata 2012-2014 - przekazał nettg.pl rzecznik prasowy

Bytom konferencja JECH

Bytom: negatywna opinia prezydenta miasta do planu ruchu kopalni Bobrek-Centrum

Prezydent Bytomia, Piotr Koj poinformował na dzisiejszej konferencji prasowej, że negatywnie zaopiniował plan ruchu kopalni Bobrek-Centrum na lata 2012-2014.Prezydent tak wyjaśniał powody takiej opinii: - W przedstawionym planie jest zawarta informacja, że dzielnice Karb i Miechowice zostaną objęte wpływami górniczymi III kategorii. Tymczasem koncesja na wydobycie w tym rejonie

Bobrek centrum kwsa pl

Bytom: negatywna opinia planu ruchu kopalni Bobrek-Centrum

Prezydent Bytomia negatywnie zaopiniował trzyletni plan ruchu dla wydobywającej pod miastem węgiel kopalni Bobrek-Centrum. Kompania Węglowa (KW), do której należy kopalnia, liczy, że nowe analizy rzeczoznawców przekonają władze miasta do zmiany opinii.Kopalnia odpowiada m.in. za szkody w bytomskiej dzielnicy Karb, gdzie w ostatnich tygodniach wykwaterowano 464

Zaslepka

Kanada: wydobycie gazu łupkowego budzi coraz większe wątpliwości

Wydobycie gazu łupkowego w Kanadzie zaczyna budzić coraz więcej pytań. Badany jest możliwy związek stosowanych technologii wydobywczych z trzęsieniami ziemi. W Ontario rośnie strach przed zanieczyszczeniem wody.W minionym tygodniu telewizja CBC podała, że Oil and Gas Commission, urząd regulujący sprawy energetyki w Kolumbii Brytyjskiej, analizuje dane o ponad 30 trzęsieniach ziemi,