Ruszył nowy front wydobywczy w ZG Sobieski
W Zakładzie Górniczym Sobieski, w drugiej połowie października, uruchomiono nowy front wydobywczy - ścianę 57 w pokładzie 301 w partii Brzezinka. Obecnie jaworznicka kopalnia prowadzi eksploatację trzema ścianami. Taki model funkcjonowania utrzymywany będzie do II kwartału 2022 r. Rejon partii Brzezinka w pokładzie 301 obsługiwany jest przez oddział wydobywczy G3. Załoga