Nadzór górniczy powołał nadzwyczajny zespół ws. koronawirusa
Prezes Wyższego Urzędu Górniczego Adam Mirek we wtorek, 17 marca, powołał nadzwyczajny zespół do spraw zagrożeń w podziemnych zakładach górniczych w związku z przeciwdziałaniem COVID-19. Przewodniczy mu wiceminister aktywów państwowych i pełnomocnik rządu ds. restrukturyzacji górnictwa węgla kamiennego Adam Gawęda. Zadaniem zespołu jest opracowanie propozycji zaleceń