węgiel

Lista artykułów

Projekt dot. dystrybucji węgla ma wejść w życie w przeciągu dwóch, trzech tygodni

- Myślę, że ta ustawa wejdzie w życie w przeciągu dwóch-trzech tygodni; ale wszystko zależy od tego, kiedy wróci z Senatu do Sejmu - mówił wiceszef MSWiA Paweł Szefernaker o projekcie ustawy, który określa cenę sprzedaży węgla dla samorządów na maksymalnym poziomie 1500 zł. W piątek wicepremier, minister aktywów państwowych Jacek Sasin poinformował, że Rada Ministrów

Nietypowa nagroda w loterii. Można wygrać tonę węgla

Węgiel stał się już towarem tak drogim i deficytowym, że można go wygrać w loterii. Jak się okazuje tonę ekogroszku mają szansę zgarnąć uczestnicy turnieju „90 lat rybnickiego żużla”. Szansę na wygraną węgla daje uczestnictwo w loterii biletowej zorganizowanej dla uczestników żużlowych zawodów. „Po zawodach odbędzie się losowanie numerów biletów pamiętajcie zatem,

Punkty odbioru węgla istnieją już w każdym województwie

- Proponowana ustawa o dystrybucji węgla przez samorządy nie reguluje kwestii transportu. Obecnie punkty odbioru węgla znajdują się w każdym województwie, nie ma konieczności odbioru surowca z portu - powiedziała w piątek na konferencji prasowej minister Anna Moskwa. - Ustawa nie reguluje kwestii transportu, bo wchodzilibyśmy za daleko w relację miedzy dostawcą a odbiorcą -

Rząd przyjął projekt ustawy określającej cenę sprzedaży węgla dla samorządów

- Rada Ministrów przyjęła projekt ustawy, który określa cenę sprzedaży węgla dla samorządów na maksymalnym poziomie 1500 zł - poinformował w piątek wicepremier, minister aktywów państwowych Jacek Sasin. Oznacza to, że węgiel dla odbiorcy końcowego będzie znacznie tańszy - dodał. - Rada Ministrów przyjęła projekt ustawy, który określa cenę sprzedaży węgla dla

W piątek rząd przyjmie projekt dot. dystrybucji węgla przez samorządy

- Projekt ustawy o dystrybucji węgla zostanie przyjęty przez Radę Ministrów w piątek; w przyszłym tygodniu trafi pod obrady Sejmu - zapowiedział w czwartek na antenie Polsat News wicepremier Jacek Sasin. Dodał, że samorządy, które kupiły wcześniej węgiel po wyższej cenie, dostaną faktury korygujące. Wicepremier, minister aktywów państwowych Jacek Sasin w czwartek wieczorem na

Węgiel dystrybuowany przez samorządy w cenie do 2 tys. zł za tonę

- Węgiel dystrybuowany przez samorządy będzie mógł być sprzedawany dla odbiorców w cenie do 2 tys. zł za tonę - zapowiedział podczas czwartkowej konferencji prasowej w Otwocku premier Mateusz Morawiecki. Dodał, że na początku dystrybucji gospodarstwo domowe będzie mogło kupić do dwóch ton węgla. Premier podczas konferencji prasowe mówił o założeniach ustawy, która będzie

Tauron sprzeda Skarbowi Państwa oddłużone kopalnie za symboliczną złotówkę

Grupa Tauron sprzeda Skarbowi Państwa 100 proc. akcji spółki Tauron Wydobycie, skupiającej kopalnie Sobieski, Janina i Brzeszcze. Cenę nabycia ustalono na symboliczną złotówkę. Przed transakcją spółka zostanie całkowicie oddłużona - poinformowała w środę Grupa Tauron. Ofertę przeprowadzenia transakcji na takich zasadach resort aktywów państwowych złożył Tauronowi 13

Rząd staje na głowie, żeby węgla nie zabrakło

- Stajemy na głowie, żeby węgla nigdzie nie zabrakło. Jesteśmy blisko, by ten cel osiągnąć - zapewnił w środę wicepremier Jacek Sasin. - Jeśli chodzi o węgiel jest trudno, ale stajemy na głowie, żeby tego węgla nigdzie nie zabrakło i żeby nie zabrakło również energii elektrycznej z (...) węgla produkowanej. Mogę zapewnić, że jesteśmy blisko, aby ten cel osiągnąć -