węgiel

Lista artykułów

1564656503 rozdz tajszet bam rzd ru

Koniec taniego węgla

Międzynarodowy portal internetowy The Coal Hub zajmujący się badaniem rynku węgla na świecie podaje wiadomości o ograniczeniu jego rosyjskiego eksportu. Wynika on nie tyle z politycznych decyzji ile z potrzeb rosyjskiego budżetu, który zamierza nałożyć cła na jego wywóz poza granice kraju. Rosyjskie Ministerstwo Finansów ogłosiło plany wprowadzenia ceł na eksport węgla od 2023

Czy zakaz ruchu ciężarówek z węglem w dni wolne będzie zniesiony?

Ministerstwo Infrastruktury planuje znieść obowiązujący w dni wolne od pracy zakaz ruchu ciężarówek przewożących węgiel - wynika z opublikowanego w poniedziałek projektu zmiany rozporządzenia ws. okresowych ograniczeń i zakazu ruchu niektórych rodzajów pojazdów na drogach. Obowiązujące przepisy ograniczają możliwości przewozowe węgla, koksu i innych paliw stałych

Ostatnia tona węgla – pierwsi świadkowie w projekcie

I Ty możesz pomóc ocalić od zapomnienia piękną tradycję i wziąć udział w ciekawym projekcie. Projekt „Ostatnia tona. Upamiętnianie węgla jako dobra natury i kultury” nabiera rumieńców. Jego autorką jest dr hab. Marta Tomczok, profesor Uniwersytetu Śląskiego z Wydziału Humanistycznego, stypendystka Marszałka Województwa Śląskiego w dziedzinie kultury. I Ty możesz pomóc w

1616768282 kombajn pgg

Polska Grupa Górnicza zwiększy wydobycie

W momencie, kiedy brakuje węgla, oczy wszystkich są zwrócone na największą polską spółkę węglową – Polską Grupę Górniczą. Jak zapowiedział jej szef, Tomasz Rogala, w przyszłym roku kopalnie spółki wyprodukują ok. 23,5 mln t węgla. Ma to być o 0,5 mln t więcej, niż zakłada plan produkcyjny na ten rok, i o 1 mln t więcej, niż przewidywały zapisy umowy społecznej. O

Zakradli się na teren kopalni. Chcieli ukraść węgiel

Policjanci z Rudy Śląskiej zatrzymali dwóch sprawców usiłowania kradzieży ponad 1,5 tony miału węglowego z terenu kopalni. Osoby wynoszące worki z kopalnianego zwałowiska zostały spłoszone przez ochronę. Pracownicy kopalni wraz z policjantami zabezpieczyli 34 worki miału, które były już przygotowane do wywiezienia - poinformowali przedstawiciele śląskiej policji. Informacja o

1657886957 piotrmuller kprm

Rząd chce stworzyć ramy prawne i zapłacić samorządom za pomoc przy dystrybucji węgla

- Chcemy, by obywatele jak najszybciej otrzymywali możliwość zakupu węgla blisko swych domów. Chcemy stworzyć dodatkowe ramy prawne i zapłacić samorządom za to, by mogły swym obywatelom za naszym pośrednictwem pomóc - powiedział w piątek rzecznik rządu Piotr Müller. W poniedziałek wicepremier, minister aktywów państwowych Jacek Sasin zaapelował do samorządów, aby

PGE liczy nie tylko na samorządy

- Sprzedajemy węgiel w cenie 2100 zł netto za tonę i zależy nam, żeby do odbiorców indywidualnych trafiał on w rozsądnej cenie, a więc poniżej 3000 zł brutto - powiedział Rzeczpospolitej prezes PGE Wojciech Dąbrowski. Prezes PGE zaznaczył w rozmowie z Rzeczpospolitą, że sprowadzenie węgla, aby uzupełnić braki po embargu na węgiel rosyjski, to specjalne zadanie spółki, w

Rząd chce dopłacać do importowanego węgla i jego dystrybucji przez samorządy

- Rząd planuje współfinansować dystrybucję importowanego węgla przez samorządy oraz dopłacać do jego ceny, aby ta dla końcowego odbiorcy była na poziomie około 2 tys. zł za tonę - poinformował w czwartek rzecznik rządu Piotr Müller. Jak powiedział na konferencji prasowej Müller, rząd zamierza w przyszłym tygodniu przedstawić projekt przewidujący m.in. dopłaty dla