węgiel

Lista artykułów

1557239844 frans timmermans ec europa eu

Unia Europejska musi pomóc Polsce odsunąć się od węgla

- W Polsce trzeba zmniejszyć zużycie węgla, jednak Unia Europejska powinna jej w tym pomóc - powiedział pierwszy wiceprzewodniczący Komisji Europejskiej Frans Timmermans - donosi w depeszy z poniedziałku, 6 maja, Agencja Reutera, relacjonując wizytę polityka w Warszawie. Odejście od energetyki węglowej, która jest jednym z największych pracodawców na południu

Zdrożał węgiel dla energetyki, staniał dla ciepłownictwa

W marcu br. ceny polskiego węgla kamiennego dla energetyki wzrosły wobec lutego o 0,9 proc., a wartość indeksu cen węgla dla ciepłownictwa spadła w odniesieniu do poprzedniego miesiąca o 1 proc. - podała w poniedziałek monitorująca rynek węgla Agencja Rozwoju Przemysłu. W marcu br. węgiel dla energetyki był o ok. 12 proc. droższy niż w tym samym miesiącu rok wcześniej oraz w

Czy Polska korzysta z węgla z Donbasu?

- Polska energetyka i inne firmy należące do Skarbu Państwa, a także krajowi odbiorcy indywidualni, nie korzystają z węgla z zajętego przez prorosyjskich separatystów Donbasu - zapewnił w poniedziałek, 6 maja, wiceminister energii Grzegorz Tobiszowski. Dodał, że węgiel z Donbasu jest tylko wykorzystywany przez prywatne podmioty w przemyśle chemicznym. - Mówienie o tym, że my

Rośnie ilość węgla na zwałach

W marcu kopalnie sprzedały ponad 400 tys. t węgla mniej niż w tym czasie wydobyły - wynika z danych katowickiego oddziału Agencji Rozwoju Przemysłu (ARP). Niesprzedany węgiel trafił na przykopalniane zwały, gdzie w końcu marca znajdowało się już ponad 2,4 mln t surowca. W poniedziałek Agencja opublikowała dane dotyczące wydobycia i sprzedaży węgla w trzecim miesiącu tego roku.

Importujemy więcej węgla

W 2018 r. import węgla do Polski wzrósł o 6,8 mln ton do 19,7 mln ton, czyli o 53 proc. rdr - podał NBP w raporcie o bilansie płatniczym za IV kw. 2018 r. "Do wzrostu importu, obok dużego popytu, przyczyniło się obniżenie wydobycia w krajowych kopalniach. W strukturze importu dominuje węgiel energetyczny. Węgiel koksowy stanowił w 2018 r. 18 proc. importu węgla, a antracyt 2 proc." -

Ostatni dzień na wnioski o rekompensatę za utracony węgiel

Wtorek - jak już przypominaliśmy w portalu netTG.pl - to ostatni dzień przyjmowania wniosków o 10-tysięczne rekompensaty za utracone prawo do bezpłatnego węgla. Wypłata świadczenia zacznie się po 1 czerwca i potrwa do końca roku. Dotąd wpłynęło ponad 12,5 tys. wniosków. We wtorek, 23 kwietnia, część punktów ich przyjmowania będzie czynna do wieczora. Uprawnienie do tego

Minister energii do związkowców: ilość węgla dla energetyki nie zmaleje

Zużycie węgla kamiennego w energetyce pozostanie na stabilnym poziomie - zapewnił górnicze związki zawodowe minister energii Krzysztof Tchórzewski. W piśmie, do którego dotarła Polska Agencja Prasowa zaznaczył, że jednocześnie udział węgla w produkcji energii będzie malał. Ministerstwo Energii nie ma zamiaru zmieniać zasad przyjętych w projekcie Polityki Energetycznej Polski do

1555522426 za pulawy slawomir klak

Polskie firmy wybudują blok na węgiel w Puławach

Konsorcjum polskich firm (Polimex Mostostal, Polimex–Energetyka i SBB Energy) wybrano wstępnie w przetargu na generalnego wykonawcę projektu "Budowa bloku energetycznego na paliwo węglowe" w Grupie Azoty Puławy - poinformowała spółka w środę, 17 kwietnia. Zawarcie umowy z wykonawcą będzie możliwe po uzyskaniu niezbędnych zgód korporacyjnych i planowane jest na trzeci kwartał 2019